33 Balas

Jawab je, suami cukup bg makan alhamdulillah. Ckp je, alhamdulillah baby sihat2 di dalam tu yg mummy die sihat semcm je. Yg body shaming awak tu jenis yg kurus2 ke semuanye? Abaikan je lah...

Takpe wak, asalkan awak dan baby sihat. Kalau rasa tertekan tu cepat² buang perasaan tu. Saya pun skrg 31, berat dah naik 11kg. Lepas bersalin nanti, fit kan balik body kita ni. 💪

Berat saya naik 6kg skg saya 6bulan hamil .. abaikan ja apa org cakap .. kalau nak ikutkan saya pun down tapi paksa diri utk abaikan apa org ckp .. kuatkan smangat dan positif jaa ..

mmg masa pregnant ni mood kita tak menentu tp buat pekak telinga je. betul la apa suami kabo tu. xpayah banding diri awk dgn org lain, masing2 ada journey sendiri. chin up okay mummy

sis biase la bile mngndung bdn naek nt mse pntang auto trun blik..sy mse preggy 20kg naek..mse pntang jge mkn..senaman skit in sha Allah dpt blik berat kita yg asl..sbar ok

takyah layan yang cakap macam tu wak. 5kg sikit je tu. buat bodoh je. kalau nak, jeling pun takpe. biar dia tahu nak berbasa basi pun biar kena caranya.

sabar sis , saya waktu pregnant berat 68 jadi 90 lebih 🥲 ignore je org cakap apa , nanti waktu pantang dia turun balik 🥰🫶🏻✨

Ank kdua mmg cpt nmpk naik sbb dh ad muscle memory sis. Ank first xde muscle memory lg jd mmg nmpk pun lmbt. Tu mmg cpt nmpk perbezaan.

saya 2x pregnant, Alhamdulillah saya nikmati journey pregnant ngan makan apa yg saya nak. nanti dah deliver kita pulun kurus balik.

sy check up bulan lepas naik 3kg di KK dlm jangka sebulan..xpe la lepas beranak nanti kaw² la jaga badan ..beli set sauna.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan