16 Balas

sy pun, rasa MCM gastrik pun ada. kembung lg2 bila masuk maghrib atau malam, mesti kembung punya, sendawa or buang angin baru rasa lega sikit, kalau tak, rasa MCM nak meletup perut sbb kembung dan senak. kdg rasa nak nangis sbb rasa perit tu tak tau nak buat mcmmna, dia tambah nikmat bila sekali loya muntah dengan muntah yg tak keluar apa2 selain air liur, Allah ja tau betapa nikmat nya 😂

Normal.. Sama macam saya sis. Start dr first trimester smpai skrg dah nk due date pon pedih ulu hati xleh bwk bincang... Cuma awal2 dulu sy muntah, skrg sy dah boleh tahan sikit tp still muntah kalau xjaga pemakanan.. Dr kata sy kena GERD.. Dr mmg bg ubat kat sy.. Tp sy mkn bila sy xtahan sgt je sbb kalau x mmg cukup 9bulan la sy makan ubat tu.. bimbang pulak kat baby..

Samalah. Awal pregnancy kena gastrik. Ni dah 38w tkde hari tanpa pedih ulu hati. Tahap tk selesa dia mmg tkleh bawa bincang sampai mcm mengeluh bila dak kecik ni nak keluar 😅skrg ni pun tkleh nk tido sbb pedih ulu hati teramat.

Normal. sebab baby membesar tu bagi effect kat organ badan kita. macam saya time tak pregnant tak pernah ada gastrik dengan pedih ulu hati, bila pregnant gastrik ada, pedih ulu hati ada, sembelit pun ada. tapi alhamdulillah sekarang gastrik dengan sembelit tu dah takde just pedih ulu hati tu adakala dia dtg menyerang bila kita dah selesai makan

sye first time mommy so mula2 kne first trimester kadang2 skrng dh mauk 3 trimester lg kerap kne kadang2 tk mkn ape2 pn bleh kne pedih ulu hati ni ape yg bleh ckp bertahan laa😅 sy ade jugak try gaviscon tp tk bleh amal kn kadang2 je ambik kalau tk tahan sngt

Normal. Nnti msuk sec trim mgkin akan okay mcm sy. Tahap pedih ulu hati sy smpai begegar2 sy tahan sakit pedih dan lapar masa bgun pagi tu sbb xda mknan ringan utk alas perut. Tpksa bgun pgi terus msak sambil begegar2 🤣 better sdia roti@biskut klo kes mcm sy

amalkan minyak zaitun , kismis , kurma , susu kambing cmpur safron, klu tgh pedih ulu hati ka apa cepat 2 ambik sesudu plastik minyak zaitun nnti konfem lega

Normal…kalau sy dulu dari start pregnant smpai beranak bru hilang semua tu.sampai la ank sy umur setahun lbh sy kena angin gastrik.

normal..saya pon rasa camtu,sakit ulu hati ni xbole bawak bincang ..7 bulan ni pon maseh terasa lagi

saya rasa normal...saya pom risau jugak sbb sebelom nie xde pulak pedih ulu haty...

TapFluencer

Simptom biasa kehamilan.. Jaga postur dan senam sesuai kehamilan. Jaga pemakanan

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan