25 Balas

terpulang pada masing². kena tengok dari segala aspek..kewangan,mental,..macam² lagi. pada saya seronok sebenarnya merasa nikmat, mengandung,bersalin..macam tak puas merasa baby bergerak dalam perut..tak puas merasa sakit contracion..😊yang mencabar tu sebenarnya nak membesarkan & mendidik anak².nak mendapatkan yang "berkualiti" tu susah .

i 2 anak je cukup 🙏🥹. pngluaran sangat tinggi skrg ni. setiap bulan 1 family pakai hampir 10k. sbb anak 2 masuk tadika full time, lagi 1 org masuk class terapy speech delay. lagi insurance kita 1 family ni. ah tak tau nak cakap. apa apa pun ikut kemampuan. smg kita sllu di murahkan rezeki. amin

TapFluencer

Susah jawab soalan ni. 😅 Jawapan selamat, bincang elok2 suami isteri. Nak tau terurus diri ke tak, TTC dulu. Setiap fasa tumbesaran anak hingga kematiannya antara faktor juga cara kita uruskan diri & kehidupan. So, Usah fokus jumlah anak. Fokus kita belajar menguruskan kehidupan.

Saya kalau boleh nk sepasang je. Tapi Allah rezeki Kan Saya 2 ank lelaki. Kalau lepas ni ada rezeki anak perempuan Saya rasa cukup la.. Kalau xdapt anak perempuan jugak, mgkin cukup la yg mana ada😂 syukur seadanya

same sy sis. ingt nk sepasang je, tp now dh 2 hero. now tgh preggy (last dh sbb xnk dh cukup takat kemampuan je hehe) klu ade rezeki girl syukur sgt tp kku Allah bg boy semua alhamdulillah Allah sebaik-baik perancang. i mmg nk stop dh 3 je cukup lh ikut kemampuan i

its depend on u n ur hsband.. try dlu anak sorg tgk mcm mne dr segi emosi, kwangan.. klu rse mcm ok, n ready, bley tambah lg.. klu sye, memg sorg nie je la.. hahhahahah emosi mak x stabil 🤣

Klu sy 1 je keypoint utk sis.. ikutla kemampuan Ukur kemampuan atas diri sendiri jgn nk samakn dgn yg lain..klu sis rsa 3 ok then ok.. kemampuan dri segi kewangan/pengursan ank dan lain2..

saya beranak sorang pun dah rasa cukup lah sampai sini. tak sanggup nak hadap lagi 😂 dah la kena induce, contraction berhari2 huwaaa taknak ingat balik hahahah

Sy berharap yg sedang pregnant ni girl. If girl then enough sepasang bagi saya 🥰 anak boy sy skrg 2 tahun kalau bawa kluar xterhandle. Allahu aktif

ada org ideal tak kahwin, ada org ideal tak ada anak, ada org 10 anak pun mantap semua terurus. depends kewangan life style ilmu family puan.

saya mau 4 orang. but suami mau 2 saja. so, ikut la cakap suami. syukurlah kalau dapat 2. klu lambat pregnant pun risiko jg bt ibu Dan baby

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan