Lupa tarikh

Period saya irregular, nnti kalau nurse tnye last period nk jwb ape ye. Blur sekejap. Baby first.

Lupa tarikh
9 Balas
Tulis jawapan

Kalau ingat tarikh first period keluar utk last period tu, inform yg tu. Tp kena bgtau siap siap period irregular, sbb selalunya nurse dgn doktor akan ikut EDD yg keluar masa scan. Irregular mmg mostly EDD akan lari sikit, jadi lebih lewat dr kiraan period. Kalau lupa dan tak ada record atau tk tanda kt app, bgtau je tk ingat sbb irregular, buat lah alasan. Kena marah ke tk tu sy tk pasti sbb sy buka buku kt swasta. Swasta mulut beradab sikit πŸ˜‚

Baca lagi
3y ago

baik..sy pilih kk la klu gitu..

Kalau igt bila tarikh first utk last period, bgtau yg tu la. Cuma inform jgk yg awk irregular period. Kalau mmg xigt, cakap je xigt πŸ˜… jangan reka2 plk, sbb diorang akan compare last period dgn scan perut betul ka, kot dh lama pregnant

3y ago

yup betul tu, tk nak la reka2 nnti kantoi menipu heheh ckp je la tk igt kan. first mom mmg gelabah sikit, πŸ˜†

bila last awk dtg bulan? itula datenya.. cuma bg date yg hri petama period dtg, bukan bg date bila period abis taw.. cth klau hri petama period awk 13/9 , ha bg date tu la.. tp bgtaw la nurse period xtetap

3y ago

Oh yaa betul tu, nurse pon okay je kan kalau kita jujur. hehe terima kasih ye respon. semoga awak murah rezeki ye.

klw igt bulan brpa last pun ok da tapi klw lgsg xigt ckp ja xigt sis.. sy pun period irregular juga. nt edd doctor tentukan melalui scan.

3y ago

ohhh yeke, saya next week appntmnt ngn doc utk scan dan check gigi sekali. tak sabar nk tahu berapa usia kandungan 😍

Bagitahu je yg ingat. Macam sy mmg tak ingat πŸ˜‚ so nnt doc akan scan utk tentukan tarikh bersalin tu bila sbb x sure.

Bestnya tengok naik double line. Saya pun teringin, doakan semoga saya ada rezeki dpt baby

3y ago

Takpa rezeki anak tetap ada 😘

Why bawa perut selalu berdenyut (sebelah kanan) ? And perut rasa full sangat

3y ago

Tapi saya tak check upt lagi. Period pun baru lewat sehari huhu

Bgtau jela period tak teratur nurse pon phm

3y ago

U too sis semoga doanya berbalik pd awkπŸ’•

beritahu tarikh last dtg bulan

3y ago

okay kak, terima kasih ye ✌ moga dipermudahkan urusan kak 😊😊