31 Balas

tak sedap langsung .. manis dye lain macam..bila minum tu kembang tekak nak habiskan..dah la nurse tu sruh habiskn jangan bagi muntah..kalau muntah tak boleh dapat bacaan lagi ...kena minum lain hari pulak... tu la punya taknak bagi muntah kena la minum laju2 tak pikir apa...lepas minum kna tggu 2 jam pulak lepas tu bru g klinik balik cucuk darah... nak tahu tips tak bagi muntah tu cmne ..hehe balik2 rumah pejam mata tido... kunci jam bangun balik g klinik segar dh la tak pening kepala.....

VIP Member

Saya minum mind set itu cuma air teh yang terlebih gula huhuhu. Datang awal dapat air suam kosong yang sangat manis. Ok ja xla teruk mana. Saya lebih rela minum manis dari minum pahit. Beberapa kali teguk habis. Jangan fikir muntah or mual ja otak kita akan ikut. Insyaallah.

Sis. As new mom, sy rasa air gula tu sedap sgt. Mungkin mindset kot. Sis try mindset yg air gula tu sedapppp serius nnti jadi sedap. Sy haritu tak ckup. Mungkin jugak sbb kene puasa kan masa tu jadi lapar dahaga tu yg xckup segelas rasa nk lagi 😂😂

Ok je..bila teguk tu terus kn teguk jgn lps kn cawan tu..teguk3x abes..haha..preggy no.4 kne minum air gula 3x..ha..ko rasa?nurse soh sbb xpuas ati berat byk naik..kali ke 3 pun result gula dlm darah cantik..hurmm

VIP Member

Ok je,minum mase suam2 xdelah manis mane pun.. Alhamdulillah 2x kene minum tp result ok 😊... tp yelah tgok tekak masing2 x same degar jugak orag lain ckap nk muntah lah,pening lah Alhamdulillah ok je bg sy..

VIP Member

Kalau yg suka manis takde masalah utk menghabiskan air gula. Tapi kalau ada yg macam saya spesis tak suka manis, minum air bancuh pun yg manis ala2 je. Aduh boleh menangis dan muntah nak habiskan...

VIP Member

Saya cepat loya minum air gula.. So slalu pagi saya g minum air gula, then saya tidur balik rumah kejap.. Nak dekat 2 jam saya g klinik balik ambil darah.. Hihi.. Tu pun balik senyap²

Mula2 seram sbb bg review buruk je 😂. Tp rasa mcm ubat warna oren tu. cuma extra manis. Kalau minum sekali harung je jgn sikit2. Tp kalau ingat balik, rasa nk muntah pon ade 🤣

VIP Member

Perasaan biasa je, jgn banyak fikir masa nak minum air gula tu, be positive je and kalau I masa minum tu, one shot je, nak muntah muntah lah tapi Alhamdulillah tak 😆

waktu minum air gula..sgt2 risau psl bacaan leps minum tu.3 kali kne minum air gula ni sbb bacaan merisaukn..tp nasib baik last minum tu bacaan ok..lega nya ssh nk ckp

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan