89 Balas

Sabar ye awak.. Mmg sabar x semudah kata2, tapi hanya sabar yg kita mampu, sy tahu sis kuat , sy tahun lps pun kguguran 🙂 sedih tu hanya org2 yg pernah alami je tahu bertapa sedihya kita kn ? sy tahun lepas keluar darah puasa kedua, pergi check doc scan,doc ckp mcm xkuat dh..Tp balik rumah dlu berehat, puasa ke4 sy rasa sakit yg sgt2..Prgi check doc dh sah mmg dh xde, bby mase tu 4bulan .. Sy sakit dari puasa ke 2 sampai puasa ke26 bru janin keluar.. Dlm masa 26ari tu sy berulang hospital,tp doc suruh balik, sy mtk doc bg obt utk janin keluar sbb sy sakit sgt2, tp doc xbg.. dlm masa 26ari tu mmg hbs masa tengah jln je pergi hospital tp suruh balik gitu je.. Smpai laa puasa 26 tu janin keluar sendiri,dgn darah ketul2, dgn janin, katung.. suami sy bersih2kan, niat dlm hati nama anak dan kebumi kn jelaa.. Nur Iman nama ank syurga sy 😊 sakit yg mcm nk bersalin tu hilang skelip mata, yg tinggal sakit kehilangan je 😅esoknya baru sy pergi ke hospital doc check semua dh keluar cuma byk drh lg di dlm.. kena duk wad jugak la.. yakin setiap ujian ade hikmahnya, Brsyukur ada ank syurga sebab dia akan jadi kelebihan utk kita di ari akhirat kelak.. dan skrg tgh mgndung balik, bru 13mggu , mudahan bby sihat kuat hgga melahirkan 💪

Aamiin.. moga sihat2 sj smpai melahirkan.. aamiin

Salam. Week 5 awk start bleeding kan? Sama macam saya waktu 1st pregnancy. Tak tahu pregnant. Ada simptom kencing kotor. Jumpa doc, doc bagitau pregnant. Waktu tu 5 week. Lepas 2 hari ada brown spot. Dah start risau tapi teruskan juga pregnancy. Sampai genap 12 week gugur sendiri. Waktu tu sehari sebelum raya haji baru2 ni. Complete miscarriage. Pergi hospital scan dan bawa semua yg gugur tu. Doc cakap dah complete. Now tengah pregnant. Actualy merancang juga tapi dah rezeki. Lekat. Harap2 kali ni pregnancy journey berpanjangan. Tak salah nak sedih. Saya dulu pun mmg sedih sangat. Lepas gugur perut saya sakit sangat. Pergi jumpa bidan urut, katanya rahim saya senget. So baby mmg tak boleh membesar sebab tak dpt bekalan makanan or nutrient. Bidan kata kalau tak betulkan rahim ni saya akan terus gugur. Bukan sebab rahim lemah tapi sebab janin tak dapat membesar. Mmg betul doc cakap rahim saya tak lemah. Tapi baby stop develop waktu week 5. Ukuran waktu week 12 pun still sama mcm 1st scan week 5. Maybe boleh cuba berurut. Itu salah satu ikhtiar kan.

Allahuuu sedihnya.. kuatnya awk.. x thu nk ckp apa.. skrg sy dh Redha... apapun terima kasih ya.. moga sy kuat mcm awk jgk..

VIP Member

Be strong dear.. Bykkan berehat.. Sy faham perasaan sis sbb sy sendiri penah alami perkara yg sama, bkn sekali, tpi 5 kali sy sdh miscarriage.. Tpi sy coba utk kuatkan hati and 1 day, sy akn jmpa kelima2 mrk di suatu hari nnti.. Sis skrg perlu bykkan rehat, fikir yg positif sj, satu hari nnti, sis akn jmpa bby sis lgi..

Allah...puan kuatnya..

salam takziah. sy pun miscarriage ogos last year.. sy tertekan sgt masa tu sbb first baby.. mcm meroyan gitu. but dont be like what i did.. positif dgn perancangan Allah. sy belajar utk redho.. dan setiap sabar kita titipkan, ada ganjarannya. insya Allah mudah- mudahan lepas ni rezeki sis.. stay strong.

Inshaa Allah Tqs so much..

Jangan nangis. Nanti emosi terganggu lagi susah tau nak preggy. Anggap je Allah bg pinjam sekejap. Regularkan period dulu then baru rancang preggy balik. Saya misscarriage bulan 4, Alhamdulillah now dah lekat balik. Percaya pada rezeki Allah ok💕

sama dgn sy..utk kali yg kedua lepas setahun..smlm bleeding arini bedrest n smoga kluar dgn sndri nya xperlu cuci lg..1st gugur tahun lepas cuci..smoga kita tabah n fully recovery lepas ni and ada rezeki lg utk mnjadi seorg ibu kembali

cuci xsakit..bius tu yg sakit..sbb sy spinal bius..bius sparuh xbius penuh..

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-72153)

Hugs & prayers for u my dear.. been there twice last year.. Allah is the best planner and always remember that things happened for a reason.. Stay strong .. He will only test those who r strong enough In Sha Allah..

inshaa Allah.. tq ya.. try my best

Be strong dear, saya pun pernah alami nasib yg sama januari 2018, terpaksa dnc masa preggy week 15, tp rezeki sy pregnant lagi feb 2018, skrg baby sy dh nak masuk 3 bln. Semoga ada rezeki lain utk awak nnt ☺️

sabar...ada baik nya kemungkinan bayi tidak sempurna atau rosak...itu lah yg doktor ckp pd saya dulu so saya redho ...insyaallah akan ada rezeki lebih baik lg akan dtg utk puan sekeluarga...amin

Aamiin2 Ya Allah.. terima kasih sahabat.. Allahu Akbar..

Soalan popular