10minggu normal ke

Normal ke time mkn je perut rasa besar..xmkn nmpk mcm kecik je.. 10minggu alahan kurang tapi selera mkn je masih kurang boleh ke..tapi tetap mkn kena paksa la..#ingintahu #firstbaby #pleasehelp .

8 Balas
Tulis jawapan

1st trim ni,perut selalu bloating. sgt2 xselesa. baby xbesar sgt pon lg. cuma ditambah rahim meregang utk stanby membesar seiring kandungan,perut kita jgk jd gassy. so elakkan dlu mnum susu & mkn bnde masam2. nnti makin teruk sakitnya

TapFluencer

Normal sis . Saya sampai 7 bulan pun perut tak nampak . Org ingat buncit biasa jaa , 8 bulan ni dah ketara perut saya nampak bawa baby jalan mcm penguin dah . Sampaikan ingat saya ni baru pregnant padahal tunggu waktu ja .

normal..awal2 prgy perut buncit sbb mknan/anginπŸ˜… 4bln bru rsa bebola timbul,tu pon kalau baring..skrg dh 6bln, 8kg berat naik, rsa bdn bambam dah tp org xprsan pon kata prgyπŸ˜… haha mgkin ank 1st..

saya dulu mula2 pon mcm tu dah 23 week ni bru nmpk besar sikit....misi saya kata normal..misi byk jenis perut kan jumpe..ade yg nmpk..ade yg perut xnmpk langsung..ade perut gaya org buncit pon ade

saya dah 8 bulan. rasa macam dah besar perut ni tapi balik kampung raya hari tu orang cakap tak nampak perut pula. ok ja asal check up baby ok sihat

sy pun macam sis tapi alhamdulilah rasa mual muntah dah kurang cuma selera jer masih kurang tapi sy paksa jer skurang nye x muntahΒ² dah

sy pun mcm sis, lepas makan perot besar semacam. tp klau x mkn kempis balikπŸ₯²

2y ago

sya pon sama sis... sya dah 11 weeks.. tpi still nmpak kempis kalau bring hahaha... kejang2 perut still ad..

sama lah saya.. huhu..