Alahan

Normal ke kalau first trimester rasa xsedap badan, rasa letih, rasa loya, mkn xselera tapi lapar? Now saya dah masuk 9mggu.

32 Balas
Tulis jawapan

Normal awak. Saya skrg 10 weeks. Badan letih malas nak kemas rumah, tak boleh masak, sensitif pada bau, loya, muntah, pening, bau dapur dan peti sejuk tak boleh. Berus gigi pon loya. Bangun tido loya. Tapi alhamdulillah saya dah jumpa cara berkesan nak kurangkan loya. Try hisap gula atau bau minyak angin daun bidara ke. InshaaAllah kurang rasa loya. Dan penting bangun tido makan supplemen ibu mengandung. Macam saya consume Ganilia sejurus bangun tido sebelum breakfast. InshaaAllah lebih stabil dari sebelum ni. Macam before ni saya loya muntah tak boleh makan tapi lapar badan lemau. Tapi dengan consume Ganilia bangun tido dan adanya minyak angin, sekurang2 nya saya boleh makan lagi dan badan tak lagi lemau sebab perut kosong. Try bau minyak angin ya. Tq

Baca lagi

Sama kita sis dkt 10w ..loya pening muntah smpai tak boleh wat pape ..prut lapar bila makan tak selera ..bila pksa makan boleh masuk sikit je pastu rasa dh knyang ..pastu nnti dlm 1jam lapar balik ..bila start kul 4 ptg ke atas makin truk dan mesti akan muntah walaupun sikit ..

Sama la dgn sy arini br 12 week..xlarat badan xmaya..rasa malas jer...lps tu masak mmg lngsg xblh..lapar..loya..bile mkn da kembang tekak..mmg beli atau makan luar jer..ni preggy ke 3..sebelum ni xseteruk cmni..haha.. doakan sy jgk kuat hadapi smua ni 😊

Normal.. Ade org yg alahan first trimester jek, but msok second trimester da ok.. Ade org yg alahan kekal smpai nk bsalin.. Depends body msing2 sis. But just enjoy ur pregnancy journey.. 😊

VIP Member

Normal awk.. sy da nk msok4 bulan bru slow2 bnde tu hilang.. y pnting kne mkn vitamin doc bg.. susu ibu mengandung jgn lupew..n lau xleh mkn bnyk.. mkn skit2 tp kerap..

VIP Member

Itu normal sis... Asyk nk tdo je rsnye ms 1st trismeter... Nti dh naik 2nd n 3rd dh ok dh...selera mkn pn nti dh ok

Sy xde alahan sgt lgi...tpi sakit tubuh pstu mlm3 msty deme....asyik nk tdoo bru 5week kndungn😁

5y ago

Oooo 5weekk jgk...insyaallah smoga smuonyer slmt nnt...aamiin3πŸ˜πŸ˜‰

VIP Member

normal sangat. hehe. orang kata kalau loya teruk tu means baby sihat. just enjoy your pregnancy 😊

5y ago

Alhamdulillah..tapi xda muntah teruk..loya sgt kalau xtahan terpaksa juga muntah..thanks for the info dear..😊

normal sis ☺️ saya 4 5minggu da loya muntah muntah πŸ˜‚ kndungan masuk 3 bulan bru okay

Saya pon sm, sekarang dah masuk 10 weeks masih teruk loya nyeπŸ˜”