23 Balas

VIP Member

Saya masa mngandung 2 bulan dah besar dah perut sebb mmng buncit lagi2 lepas makn. 🤣 jadi saya tak pelik . Kadg2 nmpk besar kadng2 kecik. Saya sendiri pelik . As long baby sihat saya ok je

betul, seeloknya awal kehamilan xperlu hebahkan, kalu dh besar perut xleh sorok dh org nampak sendiri tu xleh kata apa dah 😁 saya pun senyap2 je . hehehe

Selagi p checkup doc kata kandungan & ibu sihat, biarlah org lain nk ckp apa.. dorg xtlg bw perut utk awk ok.. ibu kena jaga emosi masa pregnant.. jgn fikir byk sgt..xelok..

doc cuma kata perut besar sngt dri size yg normal..yg tu je doc kata..doc tak la kata ada apa2 masalah dngn kandungan saya ni..betul tu sis..dorang bukan bawak perut besar ni untuk saya pun..saya la yg kena bawak perut besar ni 24jam ke sna ke sini..besa la sis..saya ni baru 1st mengandung..tu yg terover thinking tu..😅😅

kalau nurse kata Okey insyaallah Okey je . setiap org xsama janji baby dgn ibu sihat . macam saya perut kecik to Alhamdulillah baby dgn ibu sihat je ..

Sy pulak perut kecik, dah masuk 6 bulan tak nampak cam pregnant pun.. teringin juga nk rasa perut besar hehe tp scan details doc ckp baby semua ok je

inn shaa allah suatu hari nanti sis akan dp rasa mengandung perut besar ni sis..cuma kalau mengandung perut besar ni kita akan cepat penat dn mengah sis..pergerakan jadi terbatas..kalau buat keja sikit mesti akan cepat penat dn mengah sis..kalau berjalan dekat pun kita akan rasa cepat penat dn mengah mcm kita jalan jauh..saya mengandung ni bru berapa bulan ja dh perut besar sngt..belum 8bulan or 9bulan lagi ni..tak tau la perut saya ni besar mana time mengandung 9bulan nanti ni..😅😅

Saya pun 5bulan,perut nampak besar😂sebab memang buncit sebelum prgnant dan jenis kulit tebal🤭😂biar jela asal kita dan baby sihat☺️

saya tak tau sbb apa perut saya ni besar..mungkin sbb baby besar kot ot air ketuban banyak..besar sngt sis..nk bergerak susah dn cepat penat..nk berjalan pun sama cepat penat mengah..sis mengandung besar jugak kan??kalau sis bergerak buat keja atau jalan2 sis akan cepat penat dn mengah tak??

besar atau kecil perlu penilaian drp doc. awas dgn berat badan yg btambah mendadak, gula dlm drh yg tinggi

Sy dlu perut besar sbb air ketumban byk, lagi2 sy gdm, darah tinggi.. Baby lahir pon besar😅😅

Perut besar Alhamdulillah baby cukup nutrisi.. perut saya ni kecik je sis.. risau saya

perut kecik atau besar bukan penentu baby kita dpt nutrisi cukup atau tak. betulkan balik awak punya fahaman. baby dpt nutrisi dr pemakanan awak. contoh kalau awak xlalu makan mcm mana baby nk dpt nutrisi utk membesar dlm rahim awak☺️

Kalau nurse tdk cakap apa2 ok la tu,jgn terlalu dgr kata org sis

selagi doktor xde ckp apa..insyallah baik2 saja

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan