9 Balas

VIP Member

Acid folic penting bila sblm hamil sehingga trimester pertama shj. Dah dkat nak bersalin sebarang kecacatan dah xdpt ubah apa2 even mkn acid folic sekalipun. Di awal kehamilan itu yg pntg. Semoga dipermudahkan, sis dan semoga semua baik shj.

Thank you so much for information

VIP Member

Saya buat alarm sis. Saya set malam. Sbb saya tau pagi saya busy kerja mmg terlupa n tak sempat nak makan walaupun buat alarm. Jgn tak makan sis. Bahaya. Folic acid penting utk baby.

Alasan terlupa tu sy cam xbole nak tolerate la..sorry sis sbb sblm prgnt pn saya da ambil tau kepentingan folic acid tu. Apatah lagi bila da prgnt lagila kalau bole xnk miss.

VIP Member

Kalau boleh jangan lupa sis. Cuba set alarm atau letak dekat tempat sis selalu boleh nampak. Sebab acid folic sangat penting.

Sy pn slalu sgt lupa nk mkn ubt . Bla ckap nk mkn . Tup tup lupa . Skranng dh 38weeks. Risau jgak tkot jd ap dkt bby .

Wat alarm sis,lg pun ubat2 tu mkn skli shari..tp klo before tu sis ade mkn mknn yg ngndungi asid folid yg byk ok kot

VIP Member

set alarm , saya pun kekadang lupa. harini makam esok tak makan pastu lusa makan balik. hehe

Alarm bnyi kna trus bangun mkn..jgn stop alarm pastu jap lg mkn mmg confirm lupa. Sy disiplin mcm tu..kat fon suami pn sy setkan 3x dgn harapan kalau bbunyi dia akn tnya da mkn ubt ke belum. And it works kalau kita kata belum nnt lps stgh jam alarm dia bnyi lg skali dia automatic akan tanya soalan yg sama. Jd nk xnk kna mkn spya dia tak tnya da😄.

folic acid bantu utk elakkan kecacatan pd otak atau saraf tunjang.. better makan..

Jgn amik mudah ye kalau xmakan folic acid ni..

VIP Member

Cuba try makan folic acid sekerap mungkin

Soalan popular