115 Balas

Normal sis . Sy masa baru kawin smpai skrg air mani suami xprnah masuk penuh . Mesti akn kluar jgak 😂 Alhamdulillah even xmsuk penuh sy preggy dh skrg nk msuk 19w . Semoga ad rezeki untk awk nnti . Sbar yer . Klau kira awl bulan 9 awl lg tu untk preggy . Insyaallah klau rezeki tkk kemana . Doa yg baik² . Tk pun boleh amlkn acid folid untk kuatkan rahim .

Mmg kalau bersama suami akan keluar air mani tu sikit. Walaupon dh pancut dalam tetap akan keluar. Cuma lepas main tu jgn terus bangun. Baring dlu tp jgn sampai tertido pulak hahahha.Letak bantal kecik pastu tinggi kan kaki mcm nak bagi air mani tu masuk dalam lah. Alhamdulillah 6 bulan kawen dh lekat sekrang tgh pregnant 16w.

Saya dh 11 tahun kawin.. Mmg air mani tu akan kluar sis.. Sy pon beberapa bulan lepas mcmtu 2,3x tukar pantiliner .. Xsangka plk mngandung.. Terkjut jgk sbb sy btul2 br hbs period 3 hr.. Skng alhamdulillah mngandung ank no 7😅.. Sy doakan sis2 semua dmurahkan rezeki dan cepat2 dpt baby🤲🤲

Bab yg sis tanya ni sy tak pasti... Tp apa yg sy tahu sis kena ambil acid folic dr skrg... Nk ikutkan 2-3 bulan sblm kawen dah blh ambil... Tp kalau sis xpernah ambil lg better sis mula dr skrg... Kita sama2 ikhtiar sis, insyaAllah nanti sampai lah rezeki sis utk timang cahaya mata...Aamiin Allahumma Aamiin 🤲💕

Pengalaman saya , posisi doggy style membantu .. saya terus lekat , bunting pelamin . Family n family mertua semua terkejut kata cepatnya .. ganas hahaha rezeki namanya tu .. tapi masa doggy tu alas bantal kat perut .. dah lepas pancut tu , tunggu je dulu .. InsyaAllah menjadi .. air mani pun tak keluar ..

Sama la sis saya pn bila bersama suami air mani bnyk gak yg kluar.. Tapi bila time subur tu saya kerapkan bersama suami Syukur Alhamdulillah saya nikah bulan 8/2019 skrg saya mengandung 4 bulan.. Saya doakan moga sis mengandung cepat dan d permudahkan urusan in sha Allah.. Doa bnyk² dan usaha lebih 🤗

Kalau pengalaman sy... Time suami nk pancut tu sy akan tukar posisi dogie... Sebb bg sy air tu senang masuk n x tumpah..pastu suruh suami stop jgn kluarkan..bgi 5 minit baru cabut. Alhmdulillah... 10 bulan kahwin... Terus melekat... Tu pon sy ada ambil ubat subur juga... Ikhtiar selagi boleh...

ubay subur brand ap

bsma ktika wktu sbur. klu sya hri ke 7, 9, 11, 13 & 15 slps last period. then klu rncg nk prggy jga pmknn n mkn folic asid. mnumn bgas sya lngsung x sntuh. lps bsma tu baring je dlm 20 30 mnit. then cuci. bab air mni kluar bnyk tu biasala. bsma pn x leh hri2. kna jrkkn untk pstikn sprma btul2 mtang.

Sy jnis period tratur la jgk..so snang skit nk agak2 time subur..alhamdulillah lps kwen sbulan je trus lekat..bunting plamin hihi..tp de plk mak cik mak cik bwang kt kmpung sy ni ckp sy mngndung ank luar nikah😪 sbb bru kwen sbulan dh mngndung 7week..maybe diorng x blajar sains kot🤣🤣..

Saya dulu mcmni.. then urut dgn mak bidan just sja2 je.. pstu mak bidan tu ckp (rahim ko senget ni sbb tu bila lps bersama air laki ko keluar balik kan) dia btulkan blik .. nextmonth tu saya prgnant alhamdulilah.. msa tu bru 3bulan kwin. Awak cuba la ye.. 😊 mna thu dgn izinNya 💪🏻

Ya sama saya.. 😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan