Pregnant perut kecik

Hi nak tanya, normal ke kalau pregnant 7 bulan perut kecik? Ramai kata perut kecik nnti baby lahir mesti kecik. Down rasa πŸ˜“#firstmom #pleasehelp

14 Balas
Tulis jawapan

Xyah kesah pn. Sy da 7 bulan org ckp perut besar, tp sy tgok biasa je. Maybe sbb sy kurus kot jd nmpk perut besar sgt. Ade yg tegur pusat terkeluar la. 🀣 sy bwat xtao je da kite tgh pregnant mmg mcm2 brubah. As long sy n baby oke sehat docter ckp normal. Sy pduli ape org nk ckp, sy byk diam je drpd berckp klaw jumpa org gini. Ape pn senyum masuk telinga kanan kua telinga kiri, jgn bwat muka pulak depan org. πŸ˜‚

Baca lagi

Perut saya pon kecik je wak. bila org tanya mesti dorg akan kata kecik. tapi saya buat donno je. tadi checkup pon doc kata berat baby okay. jadi kenapa nk peduli cakap org. kalau perut besar sekalipon bukan dorg yg bawakkan. diri sendiri jugak yg kena. awak takyah peduli apa yg org cakap. asalkan awak dgn baby sihat alhamdulillah. takyah down tau. just enjoy your pregnancy❀️

Baca lagi

Sy 8 bulan n org ckp perut sy kecil drpd yg lain. Sy mula2 rasa down juga.. yelaa dah org ckp bkn sekali dua mestilah terasa kn .. tapi bila scan Dr kata semua ok .. bby pun aktif bergerak so buat apa nak fikir sgt. Org ni serba xkena .. besar di cakap besar sgt .. kecil di cakap kecil x mcm yg lain pula .. so abaikan yg penting kita tau kita n baby sihat. 😍

Baca lagi
VIP Member

Awk tak payah down , yang penting baby sihat, berat badan bby pn okay bila scan, so perut besar ke kecik ke, itu x penting sgt..aslkn bby aktif bergerak , tak semua org pregnt perut besar, ade je yg perut kecik , mcm saye dh nk masuk 8 bulan, perut x besar sgt pn, so far baby sihat alhamdullilah, itu pn dh cukup okay

Baca lagi

kalau org tegur kecik takpa lagi still org perasan awak tu pregnant , kalau mcm sy ni org lain semua ingat sy gemuk terlebih makan . bila ckp tngh 7m pregnant semua terkejut πŸ™‚πŸ™‚ katanya tak nampak perut pun , nampak badan berisi je πŸ₯² nak buat photoshoot pun tak jadi sbb tkde perut untuk diposing .

TapFluencer

tak payah down. yg penting bila scan baby membesar ikut usia, berat seiring. kena positif utk diri & baby. org mmg suka bercakap. beso salah, kecik susah. tak payah peduli. kalau ckp lebih2 lg, minta duit dia ckp nak beli barang baby. mesti diam.

Saya pun ramai ckp perut kecik. Berat baby baru 1.1 kg sedangkan berat sepatutnya dh 1.3 kg. Bila org ckp perut kecik jadi down trus sbb yelah baby kita xcukup berat lg. Org ckp mcm tu pula. Menangis makan bnyk2 nk bg cpt naik berat baby.

perut sy pun kecik je 7 bulan dah ni. kalau berat baby okay sprti yg doc bgthu, so dont worry sgt taw syg. jaga diri. endahkan kata² org. be positive, jangan stress😘

Buat tak tahu je sis. Saya pun sama, orang cakap perut kecik even da 7 months. Tapi buat apa nk peduli. Asalkan stiap kali checkup, doc cakap baby sihat 😊

Tak perlu down, x perlu dengar ckp sesiapa. Saya pun 7 bulan, perut still kecik x nampak sgt. Janji baby sihat dan aktif pun kira alhamdulillah dah😊