✕

4 Balas

VIP Member

Sy pernah ada pengalaman ni 23w..baby x gerak 24jam..sy g klinik dktr scan..mmg xgerak langsung...dktr referkan g hospital...naik ambulance..redha je LA..mcm2 dlm otak ni fkir sbb 1st baby..dan tunggu baby ni pun dah 7tahun...bila naik ambulance kna Suh baring...ambulance start jalan bunyi siren..tetiba pula tendang kuat...huhuhu...bby tkejut kot bunyi kuat tu ..😂🤣...sampai hospital dktr pakar terangkan..kdg2 baby berubah jadual tido...kdg dia bgerak tp kita x perasan

Yelahtu , suami saya letak tangan dapat je rasa , bila part saya tak dapat rasa . Dalam perut dia kick pun tak berasa . Mungkin susah hati kot resah fikir baby je🤣🤣

Kelmarin baby saya pun tak aktif,biasa aktif sgt..baru 21 weeks..mungkin sbb saya puasa..saya bg tau doktor..n doktor kata..suruh berbuka..jgn puasa..sbb takut ada efek ape2 kat baby..tambah2 lg musim panas..n berat badan saya turun..doktor suruh pantau gerakan baby..n kata cam tu la..

Tu la kan..bila fikir risiko..terpaksa lah..nanti ganti je la..tq sharing ye..😃

Biasenye kalo kte puase baby akan kurang gerak..kadang2 seari dia xgerak 🤣..tp kalo sis risau..boleh pergi scan tnye doc mcm mne..

Mungkin baby rehat. Sbb baru 22w kan. Kalau sis risau, boleh scan.

🤗🤗

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan