5 Balas

banyakkan liquid kalau asyik muntah dan tak boleh makan. saya cakap liquid sebab ada org mual dgn air masak. jadi ikut tekak sendiri air apa yg sesuai. awal ni tak kisah la manis ke apa, janji awak minum dulu untuk tenaga sebab makanan takleh masuk kan. bab makanan pun sebenarnya sama. kena test apa yg kena. mcm saya dulu sepanjang mengandung mmg takleh nasi. saya tak sentuh nasi sampai la bersalin. masa 1st trimester saya byk makan buah, yogurt dan susu. hujung 1st trimester baru boleh makan laksa, makanan yg rebus/kukus. proses nak jumpa makanan sesuai mmg akan byk muntah. saya faham. tapi nak tak nak kena cuba. ambil je jugak ubat tahan muntah. lepas makan banyakkan rehat. inshaAllah lama lama nnt ok

Em samalah, alahan teruk sngt, masak pun tk boleh dh asal bau masakan nak muntah mual loya, blum lagi bau minyak wangi bagai hm, tk tau la solution apa kan, kita tkle nak makan jugk tpi terpksa makan sbb sblum pregnant dh sedia ada gastrik dh pregnant nak masuk 8 weeks ni makin truk gastrik asik terbaring je, nasib boleh buat keje sikit2 masak mmng tk boleh lngsung em,, kita pun nak tau solutionnya kan tpi ada yg minum supplement untuk elak semua tu tpi janin bru2 lagi risau nak consume apa2 suplement

Hahahah sama la saya, masuk 5weeks smpai skrg 7 weeks, bukak periuk nasi pun uwekkkkk hahaha bau nasik xleh, mmang muntahhh, apalagi telan, sye ganti dgn oat, bihun mee kuey teow goreng or sup baru selera , tapi sis kne paksa mkn skit je kuantiti, xpe jgn pkse mkn nasi ganti bnde lain ye, ❤️

sy nak masuk 8 week.. tgh mengalami.. tp sy jenis boleh makan kalau sy hidu takde bau.. kalau ade bau yang menyesakkan, sy tak mkn..

Sedang mengalami skrg anak no 2. Anak 1st tak teruk pun alahan. Ni nak masuk 8w memang hari2 longlai 🫠

Soalan popular