Pergerakkan baby

Hi mummy semua . Nak tanya saya dah 21w 3d . Normal ke ya baby tak gerak lagi ? Saya dah buat macam macam tapi baby tak kasi tindak balas pape pun . Saya tak pernah rasa lagi pergerakkan baby . Saya risau 😭 (anak pertama)

2 Balas
Tulis jawapan

hi! saya pun macam ni dulu, sampai pergi 2 klinik berbeza untuk minta opinion. masa scan baby was very very active cuma saya je tak rasa sebab dr kata baby masih kecil jadi movements dia pun sangat soft. masuk je 23wβ€” now dah 25w dah boleh start rasa. sampai susah nak tido sebab active sangat πŸ˜‚ tapi ini saya punya experience ya, kalau awak rasa better check dr terus pls do. pengalaman orang lain lain sis, ada yang 26w baru start rasa. as long as belum 28w (kena start record movement baby), insyaAllah all is ok. πŸ₯°πŸ˜Š

Baca lagi

Aaa, Sy pun xsure. Time checkup baby okay tak? InsyaAllah Kalau okay je, nothing to worry Cuma maybe Takut puan xdpt rasa beza lg gerak baby macam mana. Kalau sy, buat mcm2 baby bg reaction jarang2 sgt lg time 21weeks. Tp Xtahu la org lain mcm mana 😣