30 Balas

Boleh tak dok atas semen atau mozek biasa bila pregnant...kdg sebab badan mudah rasa panas..Kita suka baring dibawah jew

Boleh je sis..

Sis kena pergi hosptal bahagian kecemasan.. Kalau klnik pun x blh buat apa akan refer hosptal jgk

hmm saya pernah alami ni..2 hari bleeding ada darah ketul2 , hari yg ke 3 terus gugur..

Saya pernah bleeding dan cirit.. tp darah sikit je.. dr cakap darah period yg lama je

Sama macam saya sis , so sis buat apa ada refer ke hospital atau rehat je ?

Pegi klinik kerajaan..dia akan scan dan buat ujian darah serta ultrasound

Allahu.. Sis g check d hspital..apepun keputusan keluar harap sis tenang

sy dulu pnah mcm da 2kli kena dua kli gugurn kena prgi hspital cpt2

VIP Member

Better sis terus ke hospital emergency utk tindakan lanjutan

Saya setakat berkongsi pengalaman saya je. Masa masuk trimester kedua, saya start bleeding. Masa mula mula bleeding, ada keluar ketul darah beku dan darah. Perut tak sakit, cuma rasa tak selesa je sikit sebab darah keluar. Saya risau, terus ke emergency hospital. Doktor masuk speculum, scan smua, alhamdulillah baby masih ok. Heartbeat ada. Doktor cakap rahim saya ada luka sikit kat bawah. Threatening abortion - ancaman keguguran. Doktor beri ubat kuat rahim. Masa tu saya warded sbb nak monitor. Then balik rumah tu, jadi lagi keluar darah beku. Then pegi lagi emergency. Alhamdulillah, semua masih okey. Setakat ni, kandungan saya dah 17 weeks ++, dah 4 kali berkunjung ke emergency kes yang sama. Doktor cakap kalau bleeding luar biasa, baru pergi kecemasan. Kalau sikit sikit doktor suruh pakai pad dan monitor. Doktor minta perhatikan jenis darah yang keluar samada just darah beku atau menyerupai janin atau darah ikan. Atau mengalami kesakitan yang luarbiasa, kena cepat cepat ke kecemasan. Doktor suruh banyakkan rehat. Sampai sekarang pun saya masih bleeding, kadang kadang just spot dan kadang kadang banyak sikit dari spot tu. Ada masa macam aliran haid hari ketiga keempat. Kalau puan mengalami bleeding lagi, sebaiknya puan pergi je ke kecemasan. Doktor tak marah pun sebab mereka faham kita risau. Sementara ni puan banyakkan rehat dan fikir positif ya. Jangan risau sangat, insya Allah takda apa apa. Rajin pujuk baby dalam kandungan supaya kuat macam mommy dia dan banyakkan doa serta zikir. Jika ada pendarahan luarbiasa atau buat puans risau, segera ke klinik ya. Semoga Allah beri kesihatan yang baik kepada kita dan baby serta semua wanita yang mengalami perkara yang sama. Aaaminn. Percaya satu je, kalau Allah nak beri kita rezeki anak, dia akan jadikan ibu dan bayi sihat sampai ke akhirnya walau apa masalahpun yang datang. Berbaik sangka pada Allah. Kalau takda rezeki, just redha dan percaya bahawa kita sudah lakukan yang terbaik utk anak kita. Doakan saya juga ya, semoga saya dan baby sihat dan kuat sampai akhir.

tahun lps punya post...mean anak puan nak masuk setahun dah ye?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan