Baju NB perlu tambahan tak?

Hi mummies, sesiapa ada masa terluang tu boleh tlg tgkkan list baju nb sy skrg? So far sy dah beli beberapa helai baju. Perlu tambahan tak? Sorry, first time mum πŸ˜‚πŸ˜… #bantusharing #pleasehelp #advicepls #firsttimemom #firstbaby #firstmom #ingintahu

Baju NB perlu tambahan tak?
9 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Sye memang beli baju nb 0-3 semua bila baby dah besar sikit bru start beli 3-6m. And kebanyakn nye semua romper and mlm memang pkai sleepsuit yg button or zip jenis yg siap ade mitten and booties. Baju button beli 1-2 pasang je untk pkai time kt hospital sbb sye memang suka tgok ank pkai romper banding baju yg 2pcs seluar dgn baju tu. Sye beli baju baby byk sbb ank sehari kerap tukar baju sbb kne muak susu ade yg pampers bocor.

Baca lagi
1y ago

Dlm 20helai tu pon still rasa tk ckup even basuh hari2. Baby mndi sehari 3kali tapi salin baju kadang sehari smpai 5/6 kali.

beli lebih sikit sis. saya beli size nb & 0-3 dlm 10 pasang campur lengan panjang, pendek, baju lubang2. ambil kira kalau ; baby muntah / baju seluar terkena najis / hari hujan tak boleh basuh baju kalau baby kecik lama juga tu pakai baju nb / 0-3, beli lebih takpe nanti boleh sedekah kat anak buah takpun simpan utk adik2nya nanti

Baca lagi

masa 1st baby dulu sy beli semua baju size besar. bila baby lahir n pakai semua nmpk besar dn gelebeh. nak kena lipat. jadi bila baby pakai sgt xcntik sy rsa. utk 2nd baby ni mmg sy beli size nb dgn 0-3m. tu pon ada certain baju nampak besar bila baby pakai. tapi atleast sy puas hati. sy beli dlm 10 helai jugak la. hee.

Baca lagi
1y ago

sama hehe. sbb mak kata saya lahir 2.7kg gitu. kecik. ada possibility baby saya pun nanti bawah 3kg juga. taknak la anak kita pakai baju gelebeh. lgpun baju nb tak mahal mana. saya beli anakku/pride/fiffy je. nanti dah besar sikit baru beli branded2.

sye awal2 bli brg fokus utk newborn, 0-3 months dlu..byk jgak sye bli dlm 10 helai.. sye x nak bli size 6 month trus sbb bju nant besar n gelebeh.. nak2 plak bby sye size kcik je.. lme jgak la pki bju newborn tu..

1y ago

btol.. berat anak sye bru lahir pn x smpi 3kg.. pki newborn pun gelebeh 🀣

Banyakkan 0-3 bulan. Banyakkan jugak baju jenis button. Elakkan baju yg jenis sarung kepala. Sbb baby lembut lg. Mudah kalau pakai baju jenis button.

bju kena byk. sehari estimate 4 ke 6 helai. baby muntah, pampers bocor, jeluak lagi. beli 0 to 6 pon oke. 3 to 6 pon oke. nb beli 1 2 je.

macam saya beli 10 helai je lpas dia kluar ramai orng sedekah bginhamper smua sampai dia bsr nanti x terusik nanti biar beli skit jee

1y ago

setujuuu sgt. ada juga org kata takyah beli semua complete biasa anak first org akan bg mcm2. tp kenapa nak mengharap org bagi? emm saya beli je semua bg complete ikut kemampuan. hati pun puas sbb pilih sendiri. kalau org bg rezeki. kalau takde, kita tak kecewa. kita dah beli yg terbaik utk anak.

Beli extra takut tak sempat nak basuh & kering etc. babyshop tengah sale, rompers starting 20+

tmbh je..utk newborn pun beli utk 0 - 3 bln pun blh dan keatas pun blh