Overdue/Serah diri

Hi mummies. Saya dah 39 weeks 5 days. Kalau baby tak keluar ikut due date, 26hb saya kena serah diri and dr akan induce ☹️ Ada ke possibilities untuk bersalin normal kalau kita dah overdue? Risau sangat #ingintahu #bantusharing

23 Balas
Tulis jawapan

First pregnancy saya GDM & serah diri @ 38w. Induce 1x je 7am. Kwn2 yg induce sekali semua dh rasa sakit, tapi saya langsung takde rasa apa. Lepas lunch saya ronda2 ward, buat squat & baca doa nabi yunus. Doctor check bukaan dh 4cm, terus masuk ubat cair najis & terus tolak LR 4pm tu. 6pm saya bersalin normal walaupun saya ni di kategori high pregnancy dgn Thalassemia & kemungkinan tumpah darah tu ada. Tp semua smooth sgt langsung takde masalah, dpt pegang baby terus & esoknya discharge. Lepas bersalin, rezeki jumpa kawan jiran katil waktu induce. Dia ingat pesan saya buat squat…tak lama tu dia bersalin. Kwn2 lain masih struggle belum bersalin. *tips lain juga, jangan tinggal baca al quran setiap hari & minta dapat bersalin normal. pujuk2 anak, usap perut ckp dgn anak nak bersalin normal. In sha Allah di permudahkan urusan.

Baca lagi
11mo ago

Alhamdulillah tq tips sis. Allah permudahakn urusan sis . sbb bca quran bc doa y xhenti.