8 Balas

Sama sy..sy dh 10w.. Smlm g scan Dr ckp nmpk kantung je.. Kne tggu lg 2mggu scan lg.. Heartbeat xd lg.. Sy pun ad bleeding sikit.. Risau.. Sy g lg klinik lain scan, Dr tu ckp kantung bulat means that janin hdup.. Klau gugur atau xhdup, kantung jd leper.. Tp still xnmpk lg, suh scan 2mggu lg.. Tp Dr ckp kemgkinan Juga faktor puasa, kurang mkn n mnum air.. Tu jd kecik.. Moga yg baik2 sume utk kita

harap semuanya okey Puan. jgn risau, I tau tunggu lagi 2 minggu tu bukan senang.. Kita mesti x dapat tidur dgn tenteram...I pun rasa sama sekarang..

Sama la sy pun last period 7/2.. last scan 20/3 hari tu..masa tu baru nampak kantung je..skrg ni belum scan lagi risau baby tak menjadi sbb dulu pernah gugur bby takde heartbeart :( awk tgu je another 2 weeks, kalau mcm sy dulu tak sempat tgu ada bleeding sikit lepastu mlm rasa sakit mcm contraction tu mlm tu jugak admit hospital miscarriage..

blh tnya knp yg dlu tu blh gugur, apa penyebab..

Yes. Saya pun last period 3/2 kalau ikutkan tarikh period, kandungan saya 8w. Bila scan baru 6w sebab ovulation lambat & period saya tak teratur. Saya kena tunggu lagi 2 minggu untuk repeat scan. Semoga kita dipermudah semua urusan & bayi dalam kandungan kuat dan sihat

harap semuanya okey Puan.. haritu I baru baca kat page DR Imelda... according to DR, time yg sesuai utk scan janin adalah 11 weeks to 14 weeks kalau takde any pain or bleeding. lepas baca tu rasa lega skt

Sme dgn sy r last hari pertama last period 7/2 jgk.. hari ahad 7/4 sy scan baby sy 7w3d .. baby sy dah ada jantung . Doc ckp Semua cntik tkde mslh.. ada sesetengah org 9w bru ada jantung pon ada jgk sis.. kwn sy 12w bru nampak baby

yeke... hopefully I punya another 2 weeks semuanya okey. harap sgt boleh nampak heartbeat...

saya last period 2/2 scan atas baru nampak kantung. kena repeat lagi 2-3 weeks. harap2 la sebab ovulation lambat

hm betul. harap sangat semua ok 🥺

nnt sis repeat scan ya,jgn fikir bkn2..insya Allah ada tu....semoga urusan sis dipermudahkan 🤲

sy fhm sgt,sy pun mcm sis jgak,scan mse 7 week kantung ksong,doc sruh repeat 3week lg...smntra nk tgu tu mmg resah sgt..

nanti u try scan lps 2 weeks ye.. jgn lupa mkn vitamins n mkn mknan sihat

okey Puan.. hope all are okey...

xde pengalaman

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan