12 Balas

Hi.. Sy penah kena mcm nie. Cek mula2,candida. So bg ubat tablet insert. Sebulan ok,lepas tu dtg balik. 3 kali sy pakai. Lepas tu,doc bg ubat insert jenis gel pulak. Hanya bertahan 2 minggu,lepas tu dtg balik keputihan.. malah lebih teruk lagi. At last,masa 3 days before deliver,dpt tau heavy growth GBS n moderate growth candida.

Allahu sis , thanks for the notice nnti i nk p cek klu gbs positive ke dak sbb my mum pun biasa doct bagi ubat insert tu dia pun bgitau mslh keputihan ni , but my one dia smell teruk mcm hanyir nk buat ngn suami pn segan

VIP Member

Saya dulu mcm ni jugak . Nurse cakap saya kencing kotor , cuma nurse banyakkan makanan yg berkhasiat . Saya dr first trimester smpai nak bersalin still kencing kotor n keputihan teruk . Lepas bersalin Alhamdulilah dah ok , kdg2 sebab pembawakan baby

Tula nnti nak cek gbs positive ke dak makasih comment

Sama lah kita sis. Mungkin kena infection. Lepas kencing kena keringkan vagina kita supaya tak lembab. Kurangkan makan manis. Banyakkan minum air masak. Lagi satu kena cepat refer doc kalau ada macam ni. Bahaya sis. Semoga cepat sembuh.

Thank you insya allah sis i try ikut ur advice 😘

Tkut infction .. lau hjau biasanya ke arhh jgkitn.. try mnm air msk frequent.. bg flushing... N pkai undrwear cotton.. n tkr pantiliner every 2hr.. elakkn klmbpn n odor.. lau lg lembap.. lg kman cpt mrbak.. bhye nt tkut uti

Saya masa pregnant pun mcm ni .. bila bersama dengan suami , mmg bau mcm hanyir .. better sis jumpa doktor .. saya dapat cmni saya pregnant baby pramatang , sebab gbs .. Alhamdulilah baby sihat dah sebulan lebih 😊

33 weeks 3 days , alhamdulilah anak pun dah nak masuk 7 bulan 🥰

Ada faktor yang ckp keputihan disebabkan pemakanan kita..kena kurangkan makanan manis..kalu makin teruk, better sis bgtau nurse/doc tuk ambik sample, sbb takut akan ada effect kat baby nanti..

Baik sis thx nasihat 😘 tu lar demi kesihatan baby gak

skg sy alami mcm ni tapi x gatal cuma bwrna hijau n x bbau. last week dr dah ambik sample utk tgk ad gbs ke x. harap2 smua ok. btw sy 34w alrdy. hehe

amin2. baby bos insya allah hehe

Try garlic complex shaklee dulu pun teruk cm Ni lepas mkngarlic complex dah tak ada saya pun dah rase selesa

*makan Hehe typo

Always ambil mknn minuman ada sugar kah? Try skip 1w sugar.tengok if keputihan kurang.

Okay thank you insya allah i low down my sugar intake 😘

hi sis maaf tnye ...yg ni sis mtk ubat insert ke untuk keputihan ? dan lps tu ok

ada dah dh ok dh hehe

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan