14 Balas

Saya rasa antenatal class sangat penting untuk persiapan sebelum bersalin. Saya memutuskan untuk pergi ke kelas antenatal ketika saya hamil 7 bulan, dan saya menghadiri kelas di pusat kesihatan setempat. Pengalaman saya sangat membantu saya untuk mempersiapkan diri secara mental dan fisik untuk proses kelahiran. Saya juga belajar banyak tentang perawatan bayi baru lahir dan menyusui. Jadi, saya sangat menyarankan untuk menghadiri kelas antenatal jika ada kesempatan. #firsttimemom #justbtanya. https://invl.io/cll6sd8

Dia scammer apa awak?

untuk first time mom jika mampu better join antenatal class. banyak info dan teknik yang diajar. Amat² membantu so nanti bila dah nak bersalin, dan lepas bersalin takde la kekok terkial² nak handle 😊 boleh je google atau search dekat fb untuk class ni. Nak lagi mudah, search dekat web hospital swasta yang berdekatan. Selalunya ada update tentang class. Range harga sekarang tak tau la berapa tapi bergantung pada lokasi dan organizer class tersebut 😊

saya join kt avisena bila da 5-6 months preggy.. best sgt sbb bley involve hsband.. so hsband pn dpt input jgak.. Dr pakar explain psl bsalin normal & czer, bab2 pnyusuan, cryocord, senaman wktu hamil &teknik pernafasan.. Bg sye memg best la & hsband sye pun sgt mbantu spanjg mngandung, bsalin sbb dye dgr talk kt antenatal class tu.. jd byk ilmu yg dye dpt.. xde la mgharapkn sye sorg je..

Hi sis, mcm mana sis join tu ye?

Kalau berkesempatan better pergi. Apa yg kita study online by tengok video2 tu tak semudah dgn apa yg kita lalui nanti. Mcm saya tak pergi sbb banyak tengok kt tiktok & sebab ambil cl. Nohh sekali terberanak awal & cl tak dpt dtg awal sbb ada job lain. Struggle juga buat mcm yg dlm video ye kekok & rasa lost sgt. Bila cl dtg baru belajar live dgn dia & terus rasa mudah

sy pergi yg bwh kk, tempat bkn kat kk sy check up tp kk lain , masa awal2 pregnant perut 'takde' lg. lain baca post sharing dr trusted person dlm bidang yg betul bkn yg org share2 pengalaman peribadi. sy elak post shared pengalaman org, lg2 pengalaman bersalin, duduk kat wad, monthly check up pregnancy ke apa sbb selalunya terlalu pengaruh emosi peribadi.

Kalau saya tak payah pun. Awak akan develop cara awak sendiri nanti mcm mana nak handle baby awak. Waktu check up baby atau check awak sendiri masa tu boleh tanya2 dekat nurse itu ini mereka akan tunjuk ajar. Setiap baby berbeza. Mak sendiri je tahu. Baik simpan duit tu untuk keperluan baby and kalau dia sakit. Tapi kalau awak banyak duit boleh je tak salah 😁

Saya rasa cam x perlu sebab teori & praktikal lgsg x sama 😹 boleh baca2 online & tanya org sekeliling je. Tapi kalau x mahal ok je pergi. Haritu saya pergi bayar mcm rm20 je kot utk suami isteri. Dpt bfast, lunch, goodie bag & peluang utk menang byk gifts. Tapi dari segi ilmu tu mcm saya dah byk dpt from reading online.

I 1st time mom and I join antenatal class masa 29 weeks under kpj Sentosa which is free. banyak diaorang ajar macam breastfeeding, Cara mandikan baby, exercise masa pregnancy, labour process, etc. kalau ada masa better join sebab kita boleh belajar cara yang betul dari orang yang expert macam doctor and nurses

sangat membantu, lg² utk 1st mom yg xde pengalaman apa² . sy attend bila dh msk 3rd trimester. kalau kk tempat sy, ada buat n free aje tp thn lps sy join by on9 la, thn ni xsure la plk . klau area² shah alam, boleh survey hospital² swasta, mostly ada je buat kelas tu n kita kna book slot n ada payment.

As first time mom saya rasa berbaloi sgt pegi antenatal class. Mcm2 ilmu dpt kt sana dr penjagaan waktu hamil sampai lps bersalin. Dia ajar juga mcm mana nk uruskan baby nanti. Saya pegi waktu dh 7 bulan dkt hospital shah alam.

Soalan popular

Artikel Berkaitan