22 Balas

selagi bmi normal xyh nak kalut lah. nak gemok2 kn dia kesian anak tu nnti. dan ko hingat seronok anak gemok2 nii. nak crik baju susah, nak dukung x larat. nk keluar kena hangkut stroller sana sini. kalau lupa bwk stroller, nahhh mmg balik rumah tgn ko jem la nnti kak wei. masuk carrier pon x larat nak bwk. tu belum lagi nnti dia terlebih berat, doctor suruh control pulak bagi susu dgn makan.

asal ikut graf n bmi normal pun okay dah. baby saya lahir 2.71kg. masa 1 bulan 3.5kg. 2 bulan 5.1 kg. skrg 3 bulan lebih dah 6.2 kg. semua normal sbb berat n panjang membesar skli. x guna jugak nk baby terlalu debab. mmg comel tp nnt doc suruh ibu control berat baby. x ke kesian belum setahun dah kena kawal mkn pdhal budak tu nangis2 lapar. kwn sy kena mcm ni. so asal membesar normal okay je sis.

TapFluencer

tak perlu nak anak gemuk2 asalkan bmi normal & sesuai ikut graf dlm buku. gemuk sgt nanti obes pulak mcm anak kawan sy 2 buln 6.7kg haa amek. tips nk naikkan berat baby, jaga waktu tidur & susukan lebih 20minit utk baby minum hindmilk, susu ni penuh lemak baik utk tambah berat baby. baby kena ada nap siang juga.

betul.. kena bf anak lebih 20 min utk hindmilk.

sama anak sy 2 bln berat 4.4kg je. tp anak sy mnum susu formula. nurse tkde ckp ap . pernah nk tkr susu ank sbb brt ssh naik. masa sbln tu nurse ada tegur berat naik skit sgt. tkr susu lain tp ank cirit plk. tk jd tkr. minum susu lama balik baru tk cirit. yg penting ank sihat dan tk msuk line kuning or merah dh ok la

Kena tengok juga anak lahir berapa kg. Macam anak saya lahir 2.7kg, 2 bulan baru 3.1kg. Sekarang 7 bulan Alhamdulillah dah 8.7kg. Pun full bf juga. Slow2 sis. Perut baby tak besar mana pun. Asal anak cukup susu, cukup tido, sihat dah memadai. Nak gemuk2 kang makin besar makin gemuk obes pulak..

anak sy bru 2bulan 22hari brat dia last chek mnggu lpas 6kg. .alhamdulilah graf ok. .tapi kne jaga2 lah jgk kan ank mnum susu. .botol. .badan dia xnk lg pn sy dh kurang susu badan so bg susu botol jela. .kerap gak susu sejam 2or 3 botol kdang 2oz kadang 4oz. .abis ank sy kuat susu. .anak lelaki.

VIP Member

Pertama sekali, BMI baby normal tak? Jika normal, ya berat tu normal untuk baby Puan. Setiap baby tak sama ya Puan. Kena ingat tu. Saiz badan bukan ukuran untuk baby yang sihat ya. Nak naikkan berat anak simple je. Jaga jadual susu dengan jadual tidur. Tu je. Semoga membantu 🌹

sayapn ada masalah mcm ni.tiap bln checkup naik sikit2 je.misi dok push saya susukan baby kerap.masalahnya baby saya minum susu belah depan je.yg hindmilk tu tk sgt.ntahla.cemburu juga tengok anak bf badan naik.kdg tengok graf dia,selalu misi cakap normal tak,Tak normal pn Tak.

anak sya 3 bulan 5 hari.. berat 4.14 kg.. 29/5 ni kena jumpa doc sbb berat dia misi kata tk naik.. dia full susu fm.. bada dia jenis kecik sbb ikot nenek belah daddy dia.. tdo cukup.. ikot time.. ada tak cara nk bg berat ank naik

nurse/doctor ada cakap tak normal ke? "saya nak anak gemuk2" ? okey mak, mintak mak banyak cari ilmu lagi yaaa apa effect bakal baby dpt jika gemuk dan obes. comel dimata kita,makan dlm bg baby

betull .. sy sokong .. mcm sy last checkup ank 6 bln 9.98kg .. nurse suh jumpa Dr sbb dah 3 kali BMI kira obes .. line kuning ... tp Dr pon x boleh buat apa sbb ank sy fully BF ... lg oun baru je start mkn ..cuma kne pantau la .. tunggu ank checkup 9 bln nanti .. kalau obes lagi mmg kne pantau la ...

Soalan popular

Artikel Berkaitan