27 Balas

sy tak vaksin anak langsung dari dlm hospital sampai keluar , kami family semua tak percaya vaksin . sy cikgu, suami ustaz, mak mentua lawyer . mak ayah sy sndiri study USM, mmg dua2 keluarga tolak vaksin tegar . alhamdullillah anak sy sejak keluar hopsital baru sekali je masalah kahak , sihat sampai harini. sy sndiri mmg baca study pasal vaksin sejak kes COVID . skrg ambik inisiatif Habbatussauda, masa anak sy dlm wad nicu, sy titis dua titis Habbatussauda sauda dlm susu, esoknya terus anak sy doktor cabut oxygen sbb dah okey . dah Nabi bgtau Habbatussauda penawar segala penyakit kecuali mati, hat tu takda sapa percaya pulak . lagi percaya orang kafir yg mmg motif dia mmg nak bagi org pupus

terpaling berpengetahuan la konon family kau ? wakakakakaka🤣

Bagus mak cik saudara awak. Boleh naik pangkat jadi Menteri Kesihatan tu sbb die lebih mengetahui. Awak ada buat research sendiri x? Bagi sy okay saja. Anak sy okay saja. Sy bab2 vaksin nie x pernah lagi minta pendapat dr sesiapa @ x pernah nk dgr pendapat dr sesiapa. I just do my own research before anak pergi suntik. Kalau ada sy x pasti, sy tanya nurse yg jaga baby sy tu je.

tula psl hahaha tp sy mmg akn ambi jg sbnrnya cuma sja nak dgr pndpt dri ibu2 kt sni🥰tq

takde apa awak. Kita ikhtiar. jgn terhasut dgn org.. apa yg terbaik,Kita ambil.. vaksin Tu kt luar bukan free mcm kt kk.. org cina pun cucuk ank kt swasta beratus2 harga.. sy ni ank nnti dah habis vaksin kt kk sy nak dia Ada vaksin tmbahan.. sy sendiri pun mcm2 vaksin tmbahan dah ambil.. mencegah lagi baik dri mengubati.. Kita ikhtiar,buat yg terbaik..

Lepas vaksin kalau baby ada demam or naik ruam tu mmg tindak balas badan. So far anak saya 1t9b dh lengkap every vaksin and siap saya ambik tambahan untuk influenza dan rotavirus tak pernah lagi la nampak anak tak ok. Jgn dengar ckp makcik2 ni. Dr penat2 belajar tinggi2, buat kajian mcm2 tapi last2 makcik2 ni semua benda tak ok untuk dia.

Insyaallah vaksin ni usaha kita utk elak kesan penyakit jd teruk pada ank. Bkn la mksd lps vaksin tu ank xkn kne pnyakit tu tp klu kne pun kesan dia x teruk. walau mcm mn pun bkn semua bayi serasi dgn vaksin. Ada juga side effect @ aefi vaksin pada bayi y x serasi dgn vaksin. Utk kes ni digalakkn utk x ambil vaksin setelah doctor advice

Makcik awak tu antivax tak? Ada ambik tak pfizer ke astrazeneca ke sinovac ke haritu? Hidup lagi tak makcik awak tu lepas ambik tu? And dia pernah pesan kt awak ke jgn ambik? Pastu awak tetap ambik ke tak ambik? Awak hidup sihat walafiat x lepas ambik vaksin tu?

Kalau makcik awak antivax hmm no wonder lah

sis anak saya dah lepas 4 bulan alhamdulilah makin sihat anak saya lepas ambik. Makin pandai meniarap, makin pandai senyum dan ketawa kat orang. Rasanya kalau bahaya mesti KKM tak suruh cucuk kan sis? Nanti tolong bagitau kat mak cik sis ya 🫰🏻🫰🏻

ank sy vaksin 4 bulan ,mggu dpn vaksin utk 5 bulan pulak .alhamdulillah ok je xde ape2.makin sht lg .klaw blh ikut je arahan dktr dkt klinik jgn dgr atau ikut arahan makcik2 bwg tu.nt klaw xamk vaksin yg dktr suruh lg mcm2 penyakit ank dpt

ya allah makcik ghisauuuu boleh turun pangkat menteri kesihatan sekarang , ambil je sis macam biasa be aware baby demam je sebab effect 4 month dkt baby saya dia demam panas , standby coolfever je x de masalah pun vaksin ni 😁

makcik tu kalau boleh , dgr je percaya jangan 😆

mbaca komen2 ni kn sy pun bingung yg admin ckp ni vaksin covid ka atau vaksin khas yg sllau kk bgi tuk bayi mcm kokol atau Tb dn sbg...?? kalau sy vaksin covid memnag tdklaa..klau vaksin yg lain klau sy ok sja anak sy x skit2 pun..

ya, owner tanya vaksin setiap bulan tu.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan