7 Balas

Sy pun kena gegata n demam masa pregnant 6 weeks.. pergi klinik doctor bg calamine lotion utk sapu satu badan n ubat yg sesuai utk pregnant mum.. alhamdulillah baik after 2 days.. semoga cepat sihat ye 🤗

Try minta ubat sapu kat kk. Sbb saya haritu doktor ada bg ubat sapu. Mcm bedak sejuk tapi warna pink. Saya haritu awal2 pregnant kena gak gegata.

sis..amek knyit hdup asahkan sapu yg dah diasah tu pada gegata..inshallah x naik trus dh lpas tu..org utara pnggil klopak gram..

same2 syg❤️

Hi sis nak tanya dah elok ke gegata tu? Sis pakai ape nak pulih ek sb sy lepas 30hari berpantang tetiba gegata tumbuh

sy cuba petua yg mommy2 share...at last...ade pakcik tu kte..sy tlanggar sesuatu..dia buat kn air utk mndi..jdi sy xsure...yg mne 1 yg serasi...mommy cube laaa

VIP Member

Gegata tu ap mommy?

Gegata tu mcm gatal bekas kena gigit nyamuk. Ada kala nya size dia boleh sebesar tapak tangan.

Dulu mak akan buat minyak masak+bawangputih+lada hitam. Pecah pecahkan la bahan tu. Selawat, lepastu sapu. Kalau rambut panjang, gosok dengan rambut. Taktahu la kenapa letak semua tu, mak saya orang zaman dulu dulu haha mungkin sis boleh cuba, sementara nak pergi mintak ubat tu, mungkin gatal berkurangkan

alhamdullh sy da sht sepenuhnya...terima kasih petua2 nye

saya cuba mcm2...cuba sapu garam seluruh tempat yg gatal...or g farmasi....or g jumpe sape2 yg pandai tgk2...biasa nye gegata yg biasa skjp je hilang..klau sapu ubt or ikot petua...tp klau da cuba semua still xok...cube tnya yg arif pasal2 mistik....kadang2 tlanggar sesuatu..waallahualam..xpon puan baca komen2 mommy2 tulis kt komen sy..byl sgt petua diorg share...sy pon lupa..yg mne 1...serasi aritu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan