42 Balas

saya umur 23 kena mnum . patutnya kena ikut umur nurse kata . tapi sbb kan berat saya naik . kena minum . first muntah tak bole telan then kena repeat . alhamdulillah ok . kena sekali tegup ye

misi takde suruh minum pun sebab takde risiko tapi sekarang dahh 34w , tibaa tibaa doc suruh minum sebab berat naik banyak sangat . doc takut adaa kencing manis . walaupun takde risiko .

TapFluencer

saya memula minum laju sebab dh haus pasal mlm tu dh puasa 😆 tapi tgval separuh tu rasa nk muntah. so minum slow2 je. tapi hri tu nurse tu ckp cepat sikit minum tu, alamak ai 😆

saya baru minum 2 minggu lepas masa 28w. Bagi saya rasa air gula tu okay je. x la teruk mana 😂. Saya minum laju2 sebab dahaga 🤣. Yang penting datang awal & minum masa suam tu.

VIP Member

saya buka buku 9w trus munm air gula lps tu 20w mnum air gula pulak.. jngn lupa bwk minyak angin utk hidu² sbb nk kna tnggu 2 jam.. nti ad rsa pening² nk trmuntah

saya baru minum semalam..24 week.. ok la air gula dia xla manis gila..boleh telan...tips dia..jgn dengau cakap org..lalu dulu nanti tahu...

sy 18w br minum sebab lambat buka pink. ok je rsenye dlm 1minit habis satu gelas. mungkin sbb rse dia suam..jgn pkr yg ai gula tu xsedap je

ok je xmnis sgt pn..mnum cm biasa je...sy mnum 24week ..lps mnum tu asyik sedawa je angin trus..lmbt nk bleh hlng mnis dkt tkak..😅

sy umur 21 tahun.. patutnya xyh mnum tp doktor suruh sbb berat naik mendadak😂 setiap 1bulan naik 4kg🤣.. sy mnum air gula 28week

Tips dia, imagine la mcm Tgh minum air time betul2 haus 🤣 jgn stop and guess nak muntah nak muntah, mmg silap hari bulan muntah jgk la…

Plus, mgkin akan rasa pedih2 tekak, maybe sbb manis sgt drpd biasa. Kalau dekat swasta Sy pegi tu dorg bg air gula & air masak, so boleh senang seli, tapi kk dorg bg air gula je. After minum tu akan tasa pening2 mual, kalau boleh baring, baring je. Jgn muntah, nnti kena repeat minum plk.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan