Kurangkan alahan

Hi mommy2... Ad tak tips kurangkan alahan... Kesian suami tiap mlm tidur tak lena... #firstbaby #bantusharing

8 Balas
Tulis jawapan

Saya masa anak first memang takleh kontrol asyik marah husb je walaupun dia tk ckp apa2 pun Alahan pening kepala , mual muntah letih badan Smpai nk naik kereta pun takleh asyik nk muntah je Jadi saya try makan benda masam2 ( asam ke) dia boleh kurangkan rasa loya tekak tu sikit Selebihnya rehat and tidur je dah trismester ke dua dah kurang dah sikit Ikut org ada yang smpai bersalin pun masih alahan lg Takpe sis moment terindah , bukan selalu nk rsa cuma time mengandung je , nnti next preg ada yg tk sama alahannye

Baca lagi
4y ago

Haha lain org lain alahan kan , nnti dah beranak nnti msti rindu teringat balik moment2 time mengandung

Takde apa yg boleh kurangkan alahan melainkan tidur... tapi bila bangun dtg balik alahan.. 😞 Sis kerap muntah2 ke ? sy alahan kena muntah2 sbb perut masuk angin. Satu jenis makanan langsung tak boleh telan. Smpai kandungan 4bulan baru reda sikit huhuhuhu. Sabar jelah sis... πŸ’ͺ🏼

Baca lagi
4y ago

Betul sis... Sy kalau x tahan sgt tidur je... Ad bca dekat google. Cara kurangkan alahan... Doctor dekat google ckp kna mkn kerap, bukan dlm kuantiti byk tp ambik bila rasa lapar... Dah try buat tp sama je... Nk tidur mlm kna Muntah2 dulu baru okey kalau x. Mmg x boleh tdur

Saya alahan minum air muntah, makan tak nak.. Saya makan buah je.. Tu masa trimester 1... Ni dah masuk trimester kedua dah boleh makan, dah boleh masak.. Makan pun dah okey.. Dah ada selera sikit .. Alhamdulillah ..

4y ago

Alhamdulillah Stock buah kat rumah mmg sentiasa ad... Itu je penyelamat... Tgk nasi mmg x da selera...

tips nya.. awk dan suami kena sabar n tabah. sbb alahan memang kena hadap smpai die hilang sendiri.. haha

Try minum Susu Rizqi Mamadil Susu kambing dgn campuran bahan makanan sunnah..

4y ago

Susu rizqi ni InshaAllah sedap rasa mcm aiskrim vanilla..sy pun jenis x bleh minum susu tepung..tp susu rizqi ni Alhamdulillah tekak sy bleh terima..

sis, nanti ada anak lagi kesian sebab dua dua takdan nak lena.

4y ago

Itu la... Kakak sy pon ad ckp mcm tu jugk...

Try jus mamariam Dan Banyak makan buah

4y ago

Skrg mmg tgk minum jus mamariam... Lain org lain cara tindak balas... Dah nk masok 2 botol tp still sama je

nnti hilang sendiri