6 Balas

Saya minggu ni 18w jugak.. saya start rsa dalam 16w mcm tu.. tpi rsa gerak kecik2 je.. kalau awk rsa mmg ada benda gerak even sikit dlm perut tu betul lah tu baby.. saya masa awal2 pun keliru baby gerak ke atau perasaan je😆 tpi bila pergi checkup nurse dah tnya ada rsa baby gerak2 tak.. so saya baru yakin yg sbelum ni mmg rsa baby gerak.. bila dah yakin makin kerap la saya rsa and skrg kalau ltk tgn kt perut pun dah boleh rsa dia tolak tgn kita.. ini 2nd pregnancy saya.. first pregnancy pun saya rsa lebih kurg waktu mcm skrg😊 tpi mmg ada org yg lambat rsa.. benda tu normal je

sy selalu letak tgn dkt perut, nk rasa gerakan. tp msh tak rasa awk. mgkin sy yg tak pandai nak rasa

saya rasa depends kedudukan placenta awak and baby boy atau girl. kalau anterior placenta lambat skit rasa kick. sebab saya posterior placenta week 14 ke 15 dah rasa ditolak² cuit² masuk week 19 ni active slalu dpt rasa. and plus saya baby boy. kalau baby girl lagi kurang/lambat rasa. saya first pregnancy jgk.

Aah betul. Letak tangan dekat perut tiba² rasa kena cuit/sentuh. Dia tolak tangan kita

lepas 20w nanti. tapi jgn expect terus rasa tendang kuat tu...sbb bby masih lg kecik..kdg2 klu kita tgh mkn, relax pstu ada rasa cuit2...tu lah dia.

sy kena betul2 peka ni, sbb perut jenis tebal, susah betul nak rasa

saya 17w dah rasa baby gerak. tp baru 2 kali mcmtu rasa sejak dia 15w. org ckp babygirl mmg lambat sikit nk rasa gerakan 😂

awk dh scan utk gender ye ? sy msh menunggu ni nk rasa baby gerak. hrp cpt la dpt rasa.

sama, saya baru 18 minggu tspi takde gerakan.. 1st time mom heree

sama la kita kalau mcm tu, tertungu2 nk rasa gerakan baby

Kite lemak tebal. 19 weeks pun masih belum rasa huuhu

mgkin sy pun sama mcm tu, jns perut byk lemak ni

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan