95 Balas

saya scan 6 minggu nampak kantung je .. risau jugak 2 minggu lepastu scan lagi dah nampak dengan heartbeat sekali.. now dah 9 week alhamdulillah.. ahad ni baru nak buat buku pink.. semoga allah permudahkan urusan awak2 semua aminnn

Sama . Sy scan 6w haritu baru nmpk kantung . Doc suruh repeat lg 2 minggu . Tapi sy tangguhkan lg 4minggu . Biar betul2 nampak nnt . Doakan sy ye 😍

sya jummat petang sya scan dah nampak dah cuma jantung masih blm kuat lagi doctor tu cakap kena mkn folic acid kena mkn untuk jantung apa semua lah dah blh nampak sya mula dulu scan perut masih kosong 2 kali doctor cakap tapi dah nampak dah sukur sanggat rasa

assalamualaikum..alhamdulillah..sy check 2 ari lepas dah nmpk jntung beby duk kelip²..soronok sngt sbb first time preggy..ttc 8 tahun. doakn kndungan sy..sy ada soalan..mcm mna nak elak dr sembelit, skrg bila membuang mcm ada keluar darah..

Makan buah2 sayangg dan sayur, bukan dlm kuantit bykk tapi berulang ulang.. Bykkan research taww, insyaAllah dipermudahkan semuanya 🫶🏼

saya masa 6w scan kat perut tak nampak.. lepas tu doc suruh minum air byk dan mkn byk.. jgn kencing.. scan dari bawah baru nampak ada kantung kecik.. doc kata saya rahim terbalik tu sebab scan kat perut tak nampak 🤣🤣

Rahim terbalik tu apa?

ni sy punya...9week dah ada rupa baby..kaki tangan jantung semua dah ada..doakan sy smpai selamat melahirkan yer..7 tahun penantian ank pertama tp hamil kali ke2..moga baby kwn2 semua jgk sihat jgk yer

Aminn saya 6 tahun menanti alhmdulillah 9w dahh

saya sudah 9w3d da scan nmpk Baby.. jantung da nmpk.. cuma saya selsema n batuk.. adakah itu pembawakan??

Ye alah je tu sis hehe haritu sbelum tahu pun sy demam batuk dgan selsema teruk huhu

Scan at 8 weeks. Nampak kepala, kaki, dan heartbeat. Walaupun tak fully form, dengar heart beat dia kuat and laju. Video call dengan husband masa check sebab dia kerja jauh. Husband nangis. Haha.

Sy rasa normal, try check balik dua mggu lps tu.. Sy first scan 6 weeks nampak baby tapi tak de heartbeat lgi.. Dtg balik scan masa 8 mggu alhamdulillah dah nampak heartbeat dia.. Rasa nak nangis 🥺

VIP Member

saya preggy second baby. first baby 12 weeks + baru boleh nampak jantung, baby yang sekarang ni pun sama. sekarang 17 weeks +. just banyakkan berehat Dan berfikiran positif. In Sha Allah ada lah tu.

scan 8w 2days.. mula2 masa scan 6w doktor nmpk 2 kantung.. sekarang nampak 1 je tapi Alhamdulillah dah ade heart beat.. Doakan sy selamat melahirkan..

aamiin 💕

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan