baby gerak tak rasa

hi mommy, nak tanya possible tak if saya tak rasa baby gerak2? baby 20 weeks. second pregnancy sebab first pregnancy saya gugur pada 6weeks.

6 Balas
Tulis jawapan

sama dgn sy.. scnd pregnancy skrg 22w.. yg first pregnancy gugur 12/01/22 mase 6w4d.. utk rase gerakkan baby tu ikot kulit perot tebal ke nipis.. kalau mcm sy jenis kulit perot nipis.. start rase bubble tu masa 14w.. mase 15w ade bleeding sikit tp x rasa risau sbb baby aktif gerak.. bila prgi klinik dr scan mmg betul baby okey dan aktif je.. msuk 17w dh pndai bg tindak balas dh kalau usapΒ² perot.. skrg kemain dah dduk main tendang sane siniπŸ˜‚ kalau letak benda atas perot cepat je main tolakΒ² .. jadi cuba sis slalu usapΒ² perot.. dan borakΒ² dgn dy.. nanti akan ada tindak balas dr babyπŸ₯°

Baca lagi

cuba selalu borak atau selawat/zikir sambil pegang bawah perut lama ii bila baby selalu dgr suara kita dia makin knl suara kita tauuu. sy dulu pon tk rasa jgk tapi start selalu zikir/selawat sambil pegang perut lama ii makin jelas rasa dia kick. lagi satu yunk baby gerak jeee cuma maybe awak lmbt rasa kot sbb baby kecik lagi.

Baca lagi

i dah 22w and mula rasa tendangan, but ikut pengalaman saya time 19w dah mula rasa bubble ii bawak perut... and ya maybe faktor kulit perut tebal jugak tu so kurang rasa even baby gerak ja sebenarnya

sy pun 20 week baru rasaa tu pun mse kita daaa baring2 memang jelass rasaa πŸ˜„.. kdg sbb perut sis lmbt rasaaa .. klu scan tu diaa elok jee tu kt dlm

samalh saya dh 20wèek pun jarang2 rasa baby bergerak cuma time dia mengeras je bru sy dpt rasa baby bergerak

mgkin perut tebal. time rehat bdn, sis baring dan ckp dgn baby. kejut kn dia. cuba rase dan perhatikn betul2.