Baby Minum Susu Ibu Tak Berak

Hi mommies yang berpengalaman. Saya nak tanyalah, anak saya minum susu ibu tapi sejak masuk 4bulan ni dia kurang berak, ni kali kedua selama 6hari tak berak. Before ni 6hari jugak tapi bawak jumpa doktor masuk ubat bontot tu bagi berak. Untuk second time ni rasa takut sebab baby still kecik and dalaman dia pun masih lembut. Ade tak yang punya pengalaman macam saya? Boleh share solutionnya?

5 Balas
Tulis jawapan

perut baby keras tak ? baby aktif ? sbb anak saya pon fully bf. jarang jugak berak skrg. dulu kerap. so slalunya saya check benda tuu dulu. lepastu saya mmg akan buat urutan i love u. tu pon membantu bayi mudahmembuang

Hai mommy should be x perlu risau kalau baby minum susu ibu x berak..tp kalau lama sgt x berak should refer klinik..selain itu ibu cuba byk ambil mknan berserat dan minum air byk..sbb baby kn minum susu ibu.

normal. bby sya masuk 3bln dah 2x berak lama.. first tu 4hari br berak. seconds pula masa day7. bf susu cepat hadam. alert sj if baby nangis. ada buat nak teran taik n perut keras

Super Mum

Hi awak. Minta maaf ya. Saya tak ada pengalaman dalam isu/situasi ni. Tapi mungkin ada mommies lain yang ada pengalaman. Jom mommy lain kongsikan pengalaman anda dengan kamišŸ˜‰

Anak saya sekarang berumur 1bulan lebih. kerap berak memang dr newborn 1hari dekat 5-6kali berak. Macamtu normal ke? Anak saya fully susu badan.