ada tips tak ?

hi mommies, sy dh masuk 8w . alahan makin mencabar sampai kan bau nasi masak dgn makan nasi pun sy dh tk dpt nk termuntah. ada tips tk nak kurangkan rasa mual, loya ni. air mmg bnyk sy minum utk tahan dri lapar

25 Balas
Tulis jawapan

sy bru nk msuk 7w memang tk bleh bau apa ii makanan.. perut memang lapar tpi klau nk makan semua bnda tkleh masuk..sy minum susu dutcy lady ja utk tahan lapar..pastu kdng mkn bnda yg masam ii and masin..

Alhamdulillah sy makan veloxin hilang alahan muntah.. sy beli kat farmasi.. org farmasi kata elok untuk ibu mengandung.. tapi sis better pergi jumpa doktor dulu ya sblm amik ubat ni..

same here....lapar sgt2 tp makan je muntah..haus tak boleh bincang..tp minum air masak pon rasa pahit ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญboleh share tips? sy xberani nak makan ubat tahan muntah tu....

jumpa doktor tau. utk hilangkan lapar bkn dgn minum air byk2, tp mkn mknn berkhasiat cukup zat.. ibu mkn elok sekarang penentu anak lahir nti mmbesar sampai tua anak mcm mana.

Hai nk tanya amik iv drip selalu dkt hospital ke klinik? Pastu kena warded ke or drip dkt emergency je? Sb saya byk kali kena dehydrated xlarat dh nk pegi hospital.

8mo ago

Mcm saya first pregnancy, saya drip 2 kali kat emergency 2 kali kt klinik takwarded tp takjd pape. still muntah teruk. End up kena admit kt ward masa 13w hampir seminggu rupanya hydrated teruk sampai effect hati hempedu semua. Semua ubat takjln dah time tu. teruk sgt and baby taksurvive. Punya takut this time pregnant, saya serah diri je kt hospital, dah 12w dua kali warded. Saya paksa doktor admit saya ๐Ÿ˜‚ sbb kt hospital elok je takmuntah bole makan, sampai kt rumah separuh mati rasa.

sama laa. skrg dh 9w+ pun masih xbleh nk makan nasi sgt. mlm je sy boleh makan. siang hari makan je muntah. byk baring je sbb asyik loya dan sakit kepala.

mcm sy makan nasi x boleh bau nasi pun muntah,, selama 4 bulan sy x makan nasi bau je muntah2 .. hanya makan bihun dn mknn lain je ..

sis saya 9week alahan teruk sngt, mkn sikit muntah . susu xboleh telan terus ? lapar tu xboleh ckp , asal mkn jer muntah.

makan ubat tahan muntah pn xjadi ๐Ÿฅฒ.. seksa sgt rasa kn.. sy nk msuk 14w bru boleh mkn,,bau masakan masih sama x boleh

hai sis sama saya. masuk 6w makin mencabar. dah tak boleh masuk dapur. bilik air pun sama. perut kembung sepu ๐Ÿ˜”