Keliru, 1st time mom menanti hari

Hi mommies semua, saya ada beberapa kekeliruan. Saya 1st time nak jadi mak2 ni. Jadi nya, saya tak tahu nak tanya siapa, nak tny mak saya, mak saya tak ada pengalaman turun tanda bersalin, sebab dia lahirkan anak semua planned ceaser. Harap2 mommies yg lain boleh tolong ya. 1. Turun tanda tu, lendir bercampur darah atau kencing bercampur darah? If lendir, memang akan warna merah darah atau warna coklat? 2. Kalau baby sentiasa mengeras tu dikira contraction ke? And perlu ke hospital ke? 3. Betul kan kalau contraction sebenar, dia akan jadi makin kerap, and tahap kesakitan tu makin lama makin sakit? Sebab saya macam keliru dgn sakit yg saya rasa ni braxton hicks atau betul2 nak bersalin. 4. Mesti ke turun tanda dulu baru ke hospital? Contohnya macam air ketuban pecah atau ada darah keluar. Sbb sepupu saya dan biras saya takde rasa contraction atau turun tanda pun, dia datang utk check up baby, and doctor kata dia dah ada bukaan 5cm/6cm. #advicepls #1stimemom

1 Balas
Tulis jawapan

No 1- turun tanda ni dua2 boleh sis, kak ipar sy sjenis beranak anak2 dia sume trun tanda darah yg mengalir2 kat peha smpai ke lantai, sy plak jenis anak2 trun tanda lendir campur drah coklat2 jek.. 2-Perut mngeras tanda rahim tgh standby utk real contraction nnti, no worries mummy.. tpi klu kerap mngeras n lama, better gi spital cek ye.. 3-ye betul contraction sbenar, dia makin mngeras and makin sakit yg xdpt diungkapkan dgn kata2.. sakit dia dari ari2 depan smpai belakang pinggang mcm nak putus.. dan sakitnya itu akan makin kerap dari 20mnit ke 15mnit dan lepas tu 10mnit2 skali, bolehlah trus ke hspital ye dgn brg2 skali.. 4-kes spupu dan biras sis ni jarang rasanya mak2 buyung lalui, normally tunggu tanda baru pergi hspital, byk pembaziran masa sis n suami kat hspital klu sis pergi saja2, lagi2 musim pandemik ni, melainkan sis mmg byk masa free dan xkisah tggu lama or ade kegusaran tntg baby, bolehh jek pergi.. xdak masalah pun..hehe.. Semoga dipermudahkan ye sis, tenang2 aja okay..๐Ÿ˜˜

Baca lagi
3y ago

Haiii. Thank you so much sbb ambk masa utk jwb. Okay, skrg baru ada idea sikit apa yg berlaku sbnr nya. Tq! ๐Ÿฅฐ