maternity pad apa okay dan selesa?

hi mommies nk tnya maternity pad brand apa yg ok dn selesa , dulu masa bersalin anak sulong saya pakai madame punya pad tapi agak keras sikit , kalau pakai pad biasa overnight punya agak2 ok tak eh?#advicepls #secbaby

9 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Base on pengalaman sendiri, madame ok soft cuma yg sy xsuka, dia x menyerap darah, dok rs basah2 lg kt area miss v tu. Sy mlm pkai pad biasa jenis overnight 42.5cm, serap darah elok, xde rs xselesa bila pkai lama, mmg btl2 menyerap, even pggng dkt tmpt darah tu pon tgn kita xde kesan darah

Kwn sy syorkan beli yg overnight panjang biasa je lg bagus. Tukar selalu supaya bersih dan kering baik drp pakai maternity tp jarang tukar. Katanya lebih selesa. Jd sy pun beli yg biasa jer. Lepas pantang pun boleh pakai lagi.

Terus pakai pampers dewasa tu sis..memang aman. Covered dan tak takut bocor. Sy beli Tena Pants. Segala jenis overnight ke, maternity pad ke, memang tak best saya rasa. Bila try pakai pampers dewasa, memang superb.

tak selesa ke 😒 saya ada beli maternity pad yg wrna pink tu .. besar jugak klau nmpak ..tak tahu slesa ke tak sbb first mom ..tp nsb baik ada beli pad biasa yg sllu guna msa priod yg bsar

2y ago

sy pegang jugak kerasss weihh πŸ˜‚ mudahan tak sensitive sngt.. tkut jugak kalau kena ruam kat celah 😭

Ok je. Mana yg awak selesa Sbb stiap kali kencing pun awak kena tukar . Awal2 heavy flow pakai overnight. Nnty da kurang pakai yg biasa je

pakai yang hospital haritu best.. so far sy pkai yg 43 tu ok.. skrg sy beli yang pureen mama tu

sofy 42cm ok sgt2 utk heavy flow punya...

sy pki libresse 41cm

Libress