Bersama selepas pantang

Hi mommies nak tanya. Saya baru lepas 54 hari bersalin, dah habis pantang pun. Semalam masa bersama dengan suami bawah tu rasa ketat and macam ngilu. Plus saya kemut jugak sebab masih seriau/serik bila teringat bawah tu ada luka jahitan di mana saya check dah and benang pun dah jatuh. Bila dah rasa macam tu saya terus taknak teruskan bersama suami. Adakah mommies yg lain mengalami macam saya jugak?or any mommies ada tips untuk senang and mudah bersama suami?

3 Balas
Tulis jawapan

jahitan saya pun dah sembuh bila check daging kat tempat jahit tu pun dah cantik, dah tak sakit but sometime saja pegang kat jahitan tu ada rasa sakit yg sakit biasa biasa je but still ada rasa. saya 3hb ni masuk 61 hari but belum bersama sebab suami suruh pantang 100 hari, jaga dalaman katanya πŸ˜…πŸ˜… saya kadang pun seriau bila fikir nnt nak bersama dengan suami teringat sakit sakit kat bawah tu masa bersalin πŸ˜΅β€πŸ’«πŸ˜΅β€πŸ’« saya type commenct ni pun badan auto rasa lemah bila teringat.. sorry kalau jawapan tak membantu tiba rasa nak share pengalaman pulak 🀣🀣🀣

Baca lagi
4mo ago

sy hari ni 61 hari.. sama mcm awk, bila pgg kt tmpat jahit, rasa seriau, sakit. nk cuci lepas kencing pun tak cuci mcm sblm ni laa.. just dap2 kt tmpat jahit tu. takut la bila pikir nnty nk bersama

nak tnya sis berapa minggu darah nifas berenti ...sebab sya dri mula bersalin 19/11 hrituh smpai hrini drh kjap berenti 2hri dtg balik drh kdg seminggu brenti lgi sehri dtg lagi ..keliru dh

4mo ago

saya hampir sebulan lebih baru betul2 kering sis. means takda darah langsung

sy 6 bulan lps bsalin pun masih seriau nk bsama...walaupun luka czer dh ok. and sy tgu period dtg dlu baru la berani nk bsama..