20 Balas

TapFluencer

Tak sesuai sis. Better pakai yg telon botol tutup hijau tu ok. Minyak ni panas. Anak saya kulit dia merah smpai menggelupas saya baru perasan tak sesuai sbb panas sgt. Kesian baby kan tkboleh nk cakap & baby saya jenis tk menangis/merengek jadi saya ingat dia ok. Rupenya minyak tu tk sesuai untuk baby , minyak yuyi pun sama panas. Kalau nak guna jugak kena dilute dgn minyak lain yg tak panas .

Sis tuam perut baby utk elakkan kembung..tiap kli lps mndi tuam..Sis sangai halba skjap pstu bngkus lam kain jd cm sup bnjut gtu..Nti nk tuam sis bg suam2 sikit bunjut tu..Tuam kt perut,blkang baby,tapak kaki..Lau baby boy tuam skali kt telur ..Sy guna cra ni ja alhamdulillah ank xpnh kembung..

Sis beli kt shoppe je bnyak , dlam bunjut ad mcam2 halba, jintan manis , lada hitam, ketumbar danl lain2

VIP Member

saya x pakai ni sis.. tak tau boleh ke tak.. try skit dlu👌. Saya baby newborn pakai tuam baby brand tungbayee je.. dlm tu ade herba khas for baby... umur baby sebulan setengah ke atas baru saya bagi minyak yu yee... and anak saya ske yu yee😍... tapi sis setiap baby skin ni lain lain. Sis try dlu mana ok..

Better pkai minyak telon , klau pkai minyak yuyi sapu sikit2 je sebb panas , lepas mndi amalkn tuam perut dan tapak kaki baby , rajinkan buat urutan iloveu dan kayuhan basikal , klau sama jgak try tuka susu , susu jga bole jadi punca baby kembung

saya pakai ni dh dari first day baby born lepas bersalin tu😂 alhamdulillah tk pernah ad kembung perut sampai skrg. setiap kulit baby tk sama. jd kene try dulu sekali klu tkde rangsangan yg negatif guna la. ade yg allergi ada yg tidak gitu..

Ikut description kt product. Tkut tk sesuai dgn kulit baby or panas sgt. And usually minyak cap lang ni ade camphor or kapur barus boleh menyebabkn baby sawan or sesak nafas.

Betul ni👍

Sy lak terbeli yg 1 tahun dan ke atas, disbbkan x pernah guna telon.. So sy cari yg telon boleh di gunakan utk baby tu.. Kotak hijau..

sy guna minyak telon bebiku..ttup hijau tu..dr bby lahir Smpai skg dh 4 bln masih guna.. Alhamdulillah sesuai dgn bayi sy..

dekat situ terang² 2-5 tahun utk ank sis masih new born. lebih baik guna my baby minyak telon sgt recommended.

guna myk telon tasneem naturel @ myk telon amway elok..bhn semulajadi sesuaj utk bby seawal newborn

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan