βœ•

26 Balas

saya masih kerja sampai bersalin. sebab masih larat. kalau tak larat boleh je cuti awal. mcm company saya boleh je guna MT kalau nak cuti awal. tapi cuti awal, habis awal lah MT tu

2x pregnant 2x kerja sampai ke penghujungnya naik turun opis 3 tingkat. Makin active plak dah hujung2 pun sampai tak mintak cuti awal pun tp tiba2 jerr turun tanda 36 week then bersalin. Anak first pun bukaan laju 1 cm to 5 cm only 3 jam πŸ˜…

Saya apply cuti awal seminggu dari tarikh bersalin. At least dapat me time kejap sebelum warded. Then after bersalin baru apply maternity leave attach mc slip.

Boss saya bagi wfh, sebab banyak checkup hosp/klinik. Pastu boss asyik tanya je bila nak apply ML, last2 serabut sangat saya apply 2 minggu awal.

Saya due tahun lepas 15/11, tapi 2minggu sebelum due saya request WFH, depend pada policy company macam mana. Rupanya 20/11 baru beranak πŸ˜‚

WFH = Work from home. Awak kerja dalam sektor apa?

Sy alhamdulillah dpt keje sampai 37weeks. 37weeks 6days baby keluar. Alhamdulillah, dpt lah settlekan apa2 yg xsettle dlm 6 hari tu 😊😊 tp sy kerja mengadap pc je, so keje xberat bertahan lah sampai 37weeks. Tp tu pun dh start sakit pinggang sbb duduk je kan.

37 weeks tu baby da matang.. da kira ckup bln.. x dikira awal dah.. klu berat baby ok, xde msalah pape, baby bley discaj skali ibu, x perlu ditahan di nicu/scn..

saya start cuti 36 weeks. memang tak larat nak jalan2 da. kaki sembab. lagipun kerja saya kena berdiri lama

anak 1st dlu dh apply cuti seminggu sebelum due, tp xsempat guna pun sbb dh warded dlu haha πŸ˜‚.

amek AL sis xblh ke ? sye dlu apply guna AL jugak tp tula baby xsabar nk keluar dlu πŸ˜‚

Masa pregnant dulu saya kerja macam biasa sampai hari bersalin. 😁

All rounder sis. Berdiri pun ya, duduk pun ya. Kerja saya kena deal dengan barang2 berat.

saya x amik cuti awal, hri ni keje lg even esoknya dh due hehehhe

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan