puasa

hi mommies . anyone can answer for me. breastfeeding mom can fasting or no during ramadhan? #1stexperience

7 Balas
Tulis jawapan

Mmg ada mncabar skit sis puasa klu kita yg full bf....iktkn mmg la kena puasa.. Tp ada prmh bgtau saya utk ibu mngndung dan bf ni klu rasa memudaratkan diri atau baby..bolehkn berbuka..kalau pun bayar fidyah..wajib kena ganti puasa jg..๐Ÿ˜Š tp timepuasa ni klu bf..lapar tu tak sgt bagi saya... Tpi haus tu mencabar...๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… time sahur tu la kna makan la mnum apa yg sesuai..kurma..oat..susu kurma ka..jd ada juga tenaga and air susu tu tdk drop sgt.. Tu bagi saya la...tdk tau utk org lain..โœŒ๐Ÿ˜€

Baca lagi

Depends to hormon mother..kalau mommy punya susu tak drop even puasa..ni problem utk puasa..as long as sahur amik kurma & susu kambing..Kalau susu mommy mmg sikit digalakkan berbuka sbb mommy kurang nutrisi nk produce Susu..kesian Baby ๐Ÿ˜Š #sacrificeforbaby #boostyourmilkforbaby

Baca lagi

Ibu menyusu ni diberi kelonggaran untuk berpuasa. Kalau sendiri larat, tapu risau kan baby, kene qada dan bayar fidyah. Kalau sebab diri x larat, qada puasa sahaja. Saya sndri kdg2 berbuka sbb x larat. Da kdg2 sbb susu drop. Ank fully bf..

Baca lagi

Bayi sy br msk 5 bln, tp alhamdulillah sy masih bpuasa dn tidak mjejaskn susu pd bayi,, ketika bbuka dn sahur mkn mknan yg tinggi protien dn kaya dgn vitamin,,,

Boleh lh sgt.. klu period bru tak boleh.. cuma klu tak larat , d sunatkn berbuka ๐Ÿ‘Œ

awak google la x pun tnya kat ustazah / ustaz kan senang

Can fasting