Timbul bintik2 merah dan gatal

Hi mommies, ada tak yg alami sama mcm sy, sy dh 37 week 4 hari. Tggal tuggu hari ja bersalin, 2 3 hari tetibe timbul bintik merah kat kwsn perut, tangan kaki, rasa mcm 1 bdn. Gatal pulak tu. Normal ka atau sy alahan. Nak mkn ubat alergi risau pulak. #first baby huhu

6 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

πš–πšŒπš– 𝚜𝚒 πš™πšŽπš›πšžπš πš“πš πš™πšŠπš—πšŠπšœ,πšœπšŠπš–πš™πšŠπš’ 𝚜𝚊𝚝𝚞 πšπšŠπš‘πšŠπš™ πš‘πšπšŠπš‘πšŠπš— πšŠπš–πš‹πš’πš” πšŠπš’πš› πš•πšŽπšπšŠπš” πšπš”πš πš™πšŽπš›πšžπš πš‹πš›πšž πš•πšŽπšπšŠπšŠ...πšœπš‹πš•πšžπš– πš—πš’ 𝚑𝚍𝚎 πšŠπš™πšŠ πš–πšœπšžπš” 35𝚠 πš”πšŽπšŠπšπšŠπšœ πš“πš πšŒπš– 𝚝𝚞..πš—πš˜πš  πšπš‘ 37𝚠 𝚑𝚍𝚎 πšπš—πšπšŠ πš™πšžπš— πš‹πš‹πš’ πš—πš” πš”πšŽπš•πšžπšŠπš› πš•πšπŸ€£πŸ€£

Bintik merah sahaja kan? Bukan jerawat? Macam saya pulak dapat jerawat dkt tengkuk, dada, perut, belakang badan. Gatal mmg gatal la bila kena peluh or cuaca panas πŸ₯² dari awal trimester sampai dah 38w menanggung.

1y ago

dia rasa mcm gatal, bila makin digaru makin timbul bintat2 lepastu jdi bintik2 merah😒 dan makim gatal2, dan makin byk😒 tp rasa bukan jerawat

mungkin pembawakan budak tu sis ☺️ macam saya kena juga masa pregnant sampai luka pedih saya garu lepastu p klinik swasta dia bagi calamine lotion sapu alhamdulillah baik .

1y ago

sy dr pon ada bagi calamine,.. dh sapu 2 3 hari.. masih ada, makin tmbah😒

sama lah saya pun gatal2 sana sini tapi paling gatal belakang badan lah . sebelum ni takde pulak , sejak2 masuk 30w keatas jadi gatal2 . skrg dh 37w2d

Hi assalam .. bolee saya tahu bintik merah tuu ada bahagian mana . Itu tanda tanda nak bersalin juga ke? #babyfirst

1y ago

bhgian rasa seluruh badan ni naik ruam merah2 gatal😒

better jgn Garu nnt tgglkn bekas..maybe hormon sis mcm sya jga tp ada msa gatal ada msa tak gatal

1y ago

sy ngah alami skang ni..ble mlm j start la mnggaru..nkbtydo pown x tenang..kadang rse gtal tu smpy satu bdn..