24 Balas

lps je minum masa basuh gelas tu sy terus kumur kat sinki lab tu, ada org kata minum sekali teguk tp sy rasa air tu ok je xbrpa nak manis leting sgt jd sy minum slow² 3-4x kali teguk. lps dah kumur tu sy minum air kosong 1-2 teguk je pastu sambil tgu tu duduk kat tmpt yg tak panas la especially spy kita dpt pengaliran udara yg baik & tak triggered kn mabuk smpi muntah, lps tu bole hidu² minyak angin la masa tgu jam tu. . ini apa yg sy buat masa minum air gula time preggy, lps dah bsalin minum air gula sy layan baby dlm kereta sb masatu skali jln dgn baby.

annacai : masa minum waktu preggy air gula dah kena bancuh, staff lab tu cuma suruh tmbh dgn air sikit smpi level dorg kot la air tu panas lg, tp bila lps bsalin minum sy bancuh sdri tuang terus je pki air dr kettle dorg tu sb sy lupa nak bw air, nak g beli dompet dlm kereta haha.

Cuba minum air gula sedikit demi sedikit dan jangan terlalu cepat. Boleh juga cuba tambahkan sedikit perisa seperti limau atau halia untuk mengurangkan rasa manis yang kuat. Selain itu, pastikan suhu air gula tidak terlalu sejuk atau terlalu panas, kerana ia mungkin menyebabkan rasa tidak selesa. Jika masih mengalami masalah muntah, cuba minum air gula perlahan-lahan sambil duduk atau berbaring untuk mengurangkan tekanan pada perut. Semoga tips ini membantu! 😊 Voucher RM30 off 👉🏻 https://invl.io/cll7hzz

Kalau saya pulak haritu saya datang awal dapat minum air gula panas2. Saya tak boleh minum sekali teguk. Saya minum 2 ke 3 kali teguk. Pastu g toilet & kumur mulut bersih2.. saya drive sendiri jadi saya terus ke kereta tapi tak on aircond dan turunkan cermin sikit. Saya bukak kancing bra biar tak rasa macam tersepit dada. Lepas tu duduk dalam kereta & layan movie yg lebih dari 2 jam. Memang ada rasa nak muntah tapi boleh layan lagi la. Tak de la keluar muntah tu 😁

tmpt klinik sy pn sama juga panas sikit la airnya pastu staff lab tu tny kalo ada bw air utk topap smpi level yg dorg dah tanda tu, kiranya lps tmbh air jd suam sikit la air gulanya. tp yg lps bsalin sy lupa nk bw air, tp sy rasa air dr kettle tu xda la pns sgt jd sy bancuh terus je sekali xda topap air lg

Macam saya pulak . Saya minum air gula tu waktu suam2 , lepas tu minum sekali teguk tapi slow2 . Dalam otak jangan fikir manis .. relax je waktu minum tu .. lepas minum boleh je kumur , lepas saya minum tu saya akan rest mata dan otak saya ni , saya tidur taknak bagi muntah .. boleh je tidur dalam kereta sambil tunggu 2jam tu .. kalau tengok hp nanti pening , buat jadi loya tekak .

Saya minum je..kena set dekat minda air Gula sedap. Saya xleh minum skali teguk.. Teguk 3 4 kali. Berenti then minum sampai habis.. Lepas tu cepat2 naik kereta, turun kn kerusi.. Saya balik umah Baring.. Cukup 2 jam. G klinik balik.. Wktu minum air Gula mmg xberani g kk sorang2 kena suami teman.

kalau masa sy minum air gula hr tuu...sblm minum sy tarik nafas panjang dan relaks lepas tuu sekali teguk jak tanpa henti supaya tak tkluar balik...tp okee je laa minum air gula x manis sgt pon bayang je air tuu mcm kita minum air yg sllu kita beli or buat manis² tuu hihi

saya 2 kali minum sbb first tu muntah. kali kedua minum pun nk trmuntah tp nurse bgthu blh je mnum air kosong lpstu tp jngn bnyk so sy mnum seteguk je bg hilang rasa mual air gula tu. and jngn lupa standby minyak angin blh sapu kt tengkuk / hidung. blh kurangkan mual jgk

puasa last mkn mnum pkul 10 mlm , mnum time suam pakai straw tutup mata . pkai straw cepat je sy mnum sbb sy sedut je. lepas settle mnum , kumuh mulut dngn air dekt sinki . jngn mnum air lgi . then sedut mnyk angin. sy sedut mnyk yuyi je

Dtg awal spya air gula tu masih pns lg, klu mnum msa tgh suam/sjuk lg cpt muntah. & mnum sekali hbs terus, once stop tgh2 mnum then mau mnum lg balik mmg rsa mau muntah. Lepas mnum dduk dlu diam2, tarik nfs, relax2..jgn terus jln2

kalau sy hritu minum sikit2. sy xdpt nk mnum sekligus mcm org lain bg tips. sbb tkt trmuntah. so sy mnum slow2 je sbb air gula yg kk bg dkt sy hritu trlmpau panas. xdpt nk mnum elok2..rasa nk meletop lidah sy ni sis. hadoi lah..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan