54 Balas

Tingkatkan pengambilan serat terutama sayuran hijau. Tak semua orang ambil pisang/betik boleh lawas. Bergantung pada tahap kesihatan usus masing². Magnesium antara mineral yang bantu lembutkan najis. Bayam antara sayuran yg tinggi magnesium. Selain tu tubuh badan jugak perlu aktif bergerak dan air minum pun kena cukup. Ini setakat hasil pembacaan dan diskusi dgn Dr yang pernah merawat saya. Klu salah boleh betulkan. Macam saya buah yg membantu lawas macam buah naga, ciku dan air kelapa serta saya kurangkan ambil makanan berasaskan tepung gandum.

Mcm sy dari sebelum pregnant mmg sembelit..dah pregnant lagi la teruk sembelit nya..seksa sgt..huhu..pnh minum lactul pun xberapa jln..jadi sekarang mmg paksa diri minum byk air..then sejam atau stgh jam lps mkn mlm minum air perahan limau kasturi 2biji + madu sesudu..alhamdullilah..pagi2 dah boleh membuang..nikmat betul dpt membuang hari2 😂😂

Xpe ke minum air limau dan madu masa mengandung

mkn pisang tapi x cukup minum air masak pun x bleh sis. saya diberitahu oleh dietician kalau fibre byk tapi air x cukup, najis akan sangkut juga sebab ibu2 mengandung amik zat besi byk

Si sama mcm saya makan pisang pun tk boleh juga, tapi alhamdulillah saya minum susu Momegojes ,terus senang je nak eyak takde dah sembelit nak tunggu lama² dlm. Bilik air 😁

Haritu tak jalan jugak walaupun makan buah-buahan, last resort doktor KK kasi nophalac solution untuk kasi najis jadi lembut.. selamat untuk ibu dan baby dalam kandungan..

VIP Member

Minum ni je mummy... Masalah sembelit settle... Air rebusan buah kering... In shaa Allah membantu.. Lagi pun byk manfaat air ni untuk preggy or bf or dlm pantang....

Contact no ni lau nk.. 0133463882 ☺️

Try amal jambu batu sis. Jambu batu bukan saja baik utk saraf bayi malah bagus utk tangani sembelit ketika hamil. Biji jambu batu membantu proses pencernaan😊

jgn mkn bijinya sis. sepupu saya yg dibuang apendiks nya dulu doktor tunjukkan biji2 cili/jambu batu yg dimakannya yg tersangkut kat apendiks

VIP Member

Banyakkan minum air kosong. Sis boleh cuba ikhtiar makan betik. Untuk saya, membantu sangat. Semoga dipermudahkan urusan sis. Aamiin 3x.🤲🏻

VIP Member

Klu sembelit jgn makan pisang.. lg teruk jadinya.. makan lebih sayur, oren.. jika teruk sgt better consult doc utk ubat yg sesuai..

Byk kan mnum air suam..sllu mkn sayur dan buah berserat..sayur buah mmg wjib ada kt umah sy ni..klu xda mmg siap sdia la ngadap sembelit😁

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan