Cara hilangkan ruam bby

Mcm mn ye nk hilangkn ruam bby dn kembalikn kulit bby yg normal sbb skrng kulitnya rasa kasar sbb naik ruam

Cara hilangkan ruam bby
20 Balas
Tulis jawapan

better beli di farmasi sis 😌 cntoh mcm sebamed/sudocream/cetaphil/aveeno/drapolene/pureen Nappy rash dan lain lgi tnjuk gambr atau bwa bby skli ..bukan apa ye sis sbb sy prnah juga beli yg bukan dari farmasi..malas nak sebut cream tu tkut kena kecam πŸ˜… eczema ank sy sngt teruk masa tu dan selepas pkai cream tu eczema ank sy hilang tapi ada masalah lain ..skin anak saya sngt kering mcm terbakar disebabkan cream tu 😒 sampai sekarang saya TAKNAK beli yang bukan dari farmasi kerana tidak selamat 😌 saya sekarang guna Cetaphil,pureen dan sudocream je .tu pun boleh beli kat farmasi ..watson pun ada juga..kalau bab anak ni saya sangat sensitive skrg klau beli barang terutama krim baby dan brg mandi πŸ™ƒ

Baca lagi

Mcm anak sy sesuai pakai bepanthen cream.. sebenarnya ruam ni akan hilang sndri cuma take times.. kita plk kesian tgk dia takut rimas / gatai.. tingkatkan kebersihan pd persekitaran bayi.. elak kena kotoran susu, air liur bayi, tempat tdo kena bersih, kalau musim panas kena rajin lap2 peluh baby takut ruam naik sbb cuaca panas jgk

Baca lagi

Anak saya tempoh hari naik ruam bintik-bintik merah dekat muka dan kepala. Doktor beri krim Ezerra, test kena tak dengan anak. Alhamdulilah bersih dah muka dan kepala anak. Saya pun make sure anak dalam keadaan nyaman (berkipas/aircon dan berpakaian sesuai cuaca) dan sebolehΒ²nya elakkan dia kepanasan.

Baca lagi
VIP Member

Hi, Puan. Perlu tukar sabun mandian. Cari yang mild formula shampoo, contoh sebamed, cetaphil, aveeno. Seeloknya baju baby cuci asing, guna sabun khas untuk baby. Formula detergent untuk pakaian orang dewasa tak sesuai sebab kulit baby masih sensitif.

hi, skarang sy dh 31w. tp leher sy jadi mcm baby awk. jadi kasar pastu kulit glupas. dia jadi cmtu sbb cuaca panas, slalu berpeluh. bila bangun pagi jadi kasar. awk hatiΒ² ye, sbb kalau sy, memang pedih sngt bila kulit jadi gitu. kena air pn sakit

awal boleh cuba snowhite lotion ni awak , anak saya naik ruam macam ni dekat area muka ,leher dan pelipat peha .. Alhamdulillah lepas 3 hari skin dh okay .. boleh beli dekat tiktokshop ade diskaun lebih murah : https://vt.tiktok.com/ZS8b4SrWE/

Baca lagi
Post reply image
12mo ago

kalau untuk baby rekomen yang strawberry punya warna light pink macam dalam gambar πŸ₯°

Anak saya segala jenis ruam & eczema pakai ni je. Ada jual di healthlane pharmacy tp mahal sikit. And most of the times takde stock. Saya selalu beli dkt lazada, free shipping & ada cashback https://s.lazada.com.my/s.UCbsI?cc

Baca lagi
Post reply image

Kalau secara semulajadi kena selalu dedahkan dekat udara dan cahaya. Pakaikan baju yg selesa. Tak tutup bahagian leher dan jgn letak apa2 walau bedak sekalipun. Dan kena make sure selalu kering disitu

try beli sudo cream kt farmasi. doc pakar knkΒ² bg pakai krim tu elok. lg 1 klu pakai mandian yg biasaΒ² try tukar cetaphil ke. yg x de paraben n sls

cuba guna snow white cream. haritu baby sy naik ruam panas kejap je hilang. kalau dkt leher. lepas mndi pastikan awak lap kering2. sbb leher baby kan berlipat.

1y ago

sy pakai warna pink. yg strawberry tu☺️