31 Balas

Sabar ye sis.. In Syaa Allah Allah akan bg ganjaran terhadap hamba yg sabar.. Sy dh lalui dh 10 tahun xde zuriat.. Tahun nie tahun ke 11 alhamdulillah.. Sbb sy ada cyst.. Sy try pil manjakani.. Seminggu je sangkut.. Rupanya telur tu mmg dah ada.. Lps mkn mungkin pil tu lepaskan semua.. terus pregnant.. Kalau lah dulu sy tau psl pil nie sy mkn je.. Yelah.. Tak terpikir pun dulu.. Mungkin sbbnya mungkin Allah kata sy belum bersedia.. Kita kata je kita dah sedia tp kalau Allah kata tak jgk kena terima lah.. In Syaa Allah Allah akan bg jgk bila kita dah btl2 sedia..

Pil yg cam mana tu sis. .blh wasap sy x ni no wasap sy 01137744145

Bab ni hanya org yg lalui je akan paham. Org yg tak diberi ujian mcm ni memang suka pertikai mcm2, seolah-olah anak ni boleh order online or nak buat anak berdasarkan skill sape lagi power 🤦🤦🤦 Apa yg boleh ckap, Allah swt bagi ujian ikut kemampuan hamba-Nya saja. Esok dah ada anak ujian lain pulak yg akan dtg, yg penting adakah kita cukup bersedia utk jaga dan didik amanah yg Allah bg tu atau sekadar " aku subur, aku hebat,aku bunting pelamin" tapi hak anak dinafikan. Didikan dunia dan akhirat tak seimbang.

sy dah 30 br kahwin tahun lepas. mak bising2 klu boleh ada baby. yela dah 30 kan.. blk je dok tnya ada isi ke dok.. sy ckp la isi perut je ada. agak stress juga la. alhamdulillah rezeki awal. bln 12 tahun lepas tahu pregnant.. hati saya kata la klu ada ada tak ada sudah nak wat cam ne kan bkn kita yg tentukan, kita usaha sebaik yg mungkin. kuasa Allah. bkn mudah ia menjadi. lain org lain, ada org bunting pelamin. ada org 10 thn br ada anak.. ujian lain2. doa bnyk2 moga ada rezeki amin.

Amin . .tq sis moga sis sekeluarga berbahagia dn sihat selalu amin

Sabar yer sis.. Jgn berhenti usaha.. Sy dlu pown mcm2 sy try & usaha.. X berhenti berdoa agar di kurniakan anak.. Smpai keluarga sendri pown.. Mcm2 yg dorg ckp.. Tp sy senyumkan jer.. Bab percaya rezeki Allah tu pasti ada cuma cepat atau lambat jer.. Last2 kami jmpe pakar.. Baru la taw upenyer sy susah nk pregnant biasa bab ada fibroid tutup laluan.. Last2 doc cdngkan kami uat iui.. Alhamdulillah rezeki kami.. Kami doakan moga lepas ni rezeki sis suami isteri plak..

Amin tq sis mendoakan sy. . semoga Allah membalas dengan kebaikan amin2

Bahasa kita melambang hati kita..tu bangsa2 ati "fhm2 je la" kan..salu gak kita tegur pd org yg ske ckp tak pk perasaan org lain..tak pe, tu mgkin dia tgh bahagia smp lupa dia dh sakitkan ati org lain..semoga sesiapa yg ske ckp tanpa selidik, tak fhm ape org ckp main tembak tanpa tanya dan org ske kecam ni berubah la..habbluminallah, habluminnas"..kita jaga hubungan dgn allah, dan jaga hubungan dgn manusia jugak..hurmm

Kan sis. . manusia sekarang camtu lah . .

Sabar je sis, yang penting kita kena usaha. Ujian org tak sama, mungkin org ni dia mampu tempuh setahun je,ada yg mampu 3thn,ada yg mampu 10 thn, ada yg tak mampu tu dia terus pregnant lepas sebulan nikah. Mulut org jgn diikut sangat. Yg penting dapatkan rawatan pakar, usaha, doa & tawakal. DIA akan bagi bila kita dah redha,pasrah dan ikhlas.

Dh jumpa pakar dh buat rawatan . .dc kate xd e masaalah. Ape2 suami isteri mgkin bln ada rezki zuriat. . insyaallah lepas2 ni ada amin2

Haters gonna hate. Saba la sis. I 5 years kawin no baby- rileks je. Umpatan mmg dh byk la. Kite gugur mengata kite xsedia. Dapat baby orang kata kite eh layak ke jadi ibu. Jadi mulut manusia mmg lahanat. Jangan stress. Kua group jer. Xyah pening. Sis pegi soping mall pun bukan amek duit mereka. Biakan

Sy dh keluar group dh sis. .tq sis bagi semagat . .

Cuba sis beli product mamom hope,sya beli dua botol Tpi hbis stu botol shja dh mgndung ank prtma..hihi, sbr lh sis sya pn pnh kna mcm tu tpi sya ttp sbr dn suami pn sllu bgi tau abaikan ap org ckp jgn sllu sngat fkir apa yg org ckp nnti tmbh stress..stress lgi lh ssh mgndung baik fkir yg baik² je .

Dah pernah minum dh tp blm ada rezki jugk . .

Yesss. I feel u. Saya pun mcm tu kdng tgk org lain pregnant rasa cemburu sgt. Sentiasa doa dlm hati kita jgk akan dikurniakan zuriat cepat. Sabar ye sis. Saya doakan sis dikurniakan cahaya nata. Doa utk saya juga dan utk semua yg masih ttc. Aamiin

Amin tq sis mendoakan sy semoga kita semua dipermudahkan mendpt zuriat amin2

Bersabar la kak , mulut netizen skrg mmng menjadi" ,tu tk kena batang hidung sndiri x kena kt anak cucu cicit dorng nnti , sabar yeh , semoga akak dikurniakan rezeki walaupun bukan tahun ni ,tahun akan datang inshallah , amin🤗

Tq sis mendoakan sy semoga Allah membalas dengan kebaikan amin2

Soalan popular