12 Balas

Makin garu makin merenyam. Sampai ade luka dah kat area tangan n lebam kat peha sebab menggaru dgn penuh jayanya. Dr. kate maybe allergy. Dah pulak skrg la nak kene allergy nye. Skrg dah 3rd trimester ni. Dan skrg, hanya mampu bertabah sambil amek cetrizine/loratidine yg Dr. bagi. Lotion/cream jgn lupe apply. Saya amek palmers coco butter. Bertabahlah mommy!

Saya beli brand Palmers. Stretch Marks lotion. Saya pakai dari 1 bulan pregnant sampai sekarang dah 8 bulan. Perut bersih. Tapi kena pakai hari hari dan consistant. Kadang tu ada je gatal. Tapi tangan memang kena ikat and jangan garu

Saya sapu dari perut sampai belakang. Celah kangkang and kiri kanan pinggul sekali. Sebab bersih. Selulit area pinggul kiri kanan tu pun saya takde. Sebab tak pernah miss sapu. Saya sapu 2 kali sehari. Lepas mandi sekali. Sebelum tidur sekali. Sis boleh cuba jugak! 🫰🏻

Mm sy dlu x garu pn jd juga stretch mark tu. x tau dh nk buat pe. Lpas bersalin ada bhgian yg hilang sendiri stretch mark tu tp ada juga yg masih ada. Org lain ckp biasa nti akan hilang sendiri tp ambl masa yg agak lama juga.

syukur sy da 25minggu pregnant.. tpi xda stretch mark.. gatal Tu mng Ada.. tpi jgn garu,sapu je ubat yuyi dekat perut.. lpas Tu oke da.. hilang gatal Tu.. mama sy katapun dlu msa dya RSA gatal perut Tu.. sapu je ubat..

sis boleh try palmers sheer coco butter utk stretchmarks. dkt watson/guardian/farmasi ada jual. sapu kerap dkt area yg gatal tu, nnt lama2 akan hilang and it works wonders for stretchmarks too.

Kalau awak garu sampai luka, effect dia lagi teruk bila lepas bersalin. Cari something yg boleh mosturize kan skin. Yg penting pregnancy friendly

Saya guna suu balm. Sangat berkesan untuk redakan gatal. Boleh cuba beli yang kecil dulu untuk tengok sesuai ke tak.

Setiap kali gatal saya sapu Aloevera. Mandi air suam untuk legakan gatal. Lotion saya apply 2x sehari

guna yg mummy punya tu. cocoa butter kut xsilap. tlis ja cream stretch mark

Sapu lotion. Jangan garu. Kalau gatal sangat gosok gosok je.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan