Dom wine

Kpd ibu2 non muslim. Nak tanya kalau minum dom wine waktu pantang blh bf baby?

3 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Boleh kot.. , saya sendiri Muslim. Ikut pengalaman saya anak 1st dan 2nd saya ikuti apa yang diajarkan oleh Arwah Nani (Nenek suami) turun dari Dubai ditemani oleh Mummy in law, beliau menyarankan kepada saya untuk minum Dome Wine dalam separuh dalam glass kecil setiap pagi sebelum breakfast. Dan kemudian selepas habis pantang itu dia sarankan tukar pula minum Red Whiskey separuh gelas kecil sebelum breakfast. Beliau datang siap bawa lagi botol2 itu πŸ˜…. Katanya ia untuk menyembuhkan rahim, merampingkan perut dan melancarkan metabolisme dalam darah.. Ketika itu, my Mama pun dah pandang semacam 🀣..

Baca lagi
3y ago

Mula2 tolak cara baik alasan sudah isi sarapan tadi dan minum air teh herba, tapi apa nak buat, kalu dah kawin dengan orang non Malaysian ni kita terpaksa ikut cara adat durang, dan satu lagi durang ini dari keluarga doctorate dan military juga, mungkin bab minuman Alkohol ini kebaikan sebagai ubat.. Tapi bestnya durang lebih manjakan menantu πŸ˜…. Jadi Arwah Nani selamba suruh mama saya ambil kan gelas, tuang sikit, dan beri saya minum.. Saya mau tak mau terpaksa minum lah sebab niat kita mahu merawat badan, bukan saja2 minum macam ngeteh pulak πŸ˜…πŸ˜….. Saya pun kadang hairan durang ni Muslim campuran Arab Bengali tapi kalu bab minuman alkohol ini durang jadikan ubat..

VIP Member

jika mmg perlu minum tak d galakkan minum byk sbb ada alcohol yg boleh kurangkan penghasilan air susu ibu..

VIP Member

Sy try up status sis ni ea..hrp jika ada mommy non muslim mmbcnya blh bg respon asap.. t8 care ya