37 Balas

samaa... pernah mimpi keguguran masa awal tri. menangis dalm mimpi tu tapi rupanya memang sampai saya menangis betul. teruk sangat menangis. kebetulan suami tak tido lagi. dia yang kejut dan pujuk. bila saya sedar betul betul baru sedar mimpi rupanya. saya penat sangat mgkin sebelum tido tu lupa nak baca doa. lepas je kejadian tu, tiap tiap malam suami baca 3 kul, al fatihah, ayat kursi sambil usap perut sebelum saya tidur. Sebagai ikhtiar kita pada Allah. Moga Allah lindungi kita dari segala kejahatan makhluk dan syaitan yg drejam. Alhamdulillah. Elok tido sampai sekarang. Masuk 5 bulan da. Takde mimpi bukan bukan da. Pastu suami ta bagi fikir bukan bukan. Itu memang ketara masa awal preg juga. saya asyik risau tak tentu pasal. Tu yg agak ya kita ni lemah... kena positif dan slalu berdoa. Insyaallah baik baik, Allah jaga dan lindung.

VIP Member

ye sllu mmpi bukan2, mse 1st smpai prtngahan 2nd trimester boleh dikatakan stiap malam mmpi trun drah, bgun pagi cpt2 g toilet cek.. 3rd trimester mmpi baby hilang dlm prot,.. sy ttau knpe sllu mmpi cmtu, nak kata kmurungan takde pulak, mngkin sbb kte trlalu risau.. bru2 ny lpas abis pntng, sy mmpi ank sy tido sblah, tbe2 kne tarik dgn sesuatu terus hilang.. trus sy bukak mata tngok dia ada, cpat2 plok..

Laaa mmg normal ke ekh mimpi buruk ni? 😂..ingtkan bnda ni x normal..tiap mlm mimpi buruk tp lain2 ler mimpinya..org kata perempuan ngndung mmg senang kena kacau bnda2 mcm ni..sblm tdo baca ayat kursi dgn 3 kul..in shaa allah kurg mimpi2 buruk ni..

Saya pun selalu mimpi buruk. Kndang2 takot jugak jadi apa2. Mimpi suami curang la. Mimpi bayi la.. Mimpi hantu selalu. Seram... Mcm2 la mimpi. Org kata org Mengandung mmg selalu cm 2. .

Sy mse mule2 pregnant slalu mimpi bukan2 psl baby..tp lelama dh xde dlm 15w keatas dh xde mmpi pelik2..alhamdulillah baby ok je kdng risau gk tp think positive jela..

Pernah jugak. Mimpi melahirkan tp baby tak da nyawa😔 satu lagi mimpi seram. Kadang tu risau jugak. Tapi just fikir positif je. Doa yg baik² selalu

Sy pun sama,tp ada skali hrtue mimpi betul2 tkut,ckp dngn suami,suami suh baca ayat kursi sebelum tido,alhamdulillah wat masa ni xda mimpi buruk lg

Saya 2 kali gugur sebelum peknen ni..skrg hari2 mimpi buruk.Paling kerap mimpi gugur,mimpi tgh pantang gugur..takut gugur lagi agaknya 🙈🙈

Kerap jgek ingtkn sy jer selalu ad mimpi buruk wktu hamil rmai rupenye😅pikir positive jer sis...nnt baby da kuar mimpi pn xsmpt nk mncol😂

kerap sgt.. takut kdg2 bdebar peluh2 bila tersedar.. pastu mulalh nk nangis.. kaget lak suami.. kesian dia kena pujuk.. adoilaa😁😄

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan