50 Balas

Ye...saya ada dengar ramai juga yang kena cirit birit lepas minum susu anmum ni. Maybe susu anmum or anmum materna ni tak sesuai dengan perut diorang kot.. Kalau dah sampi selalu sangat sakit perut or cirit birit boleh lah tukar susu lain yang sesuai

Ramai jugak yang cakap susu anmum materna ni bagi kesan sampingan macam cirit birit ke sakit perut ke. Sis tak sesuai ni dengan susu anmum. Sis kena minum yang low fat punya susu jangan pilih fresh milk. Dutch lady pun okay if nak try dulu.

Alhamdulillah saya takde masalh apa apa minum susu anmum materna ni. Ada dengar juga ibu-ibu yang minum susu anmum kena cirit birit lah sakit perut lah. Mungkin sebab tak sesuai dengan perut atau berangin ke kan saya pun tak pasti...

Saya baru tukar anmum materna yg baru. Tanpa gula tambahan..jadi xmanis rasa mcm HL.. ok la boleh terima..sebelum ni klinik bg promama tapi manisss amatttttt n berketul2 ..tp anmum ok so far amik yg tanpa gula yg baru tuu

VIP Member

Mungkin sis tak sesuai kot untuk susu anmum. Kesesuaian / keserasian setiap org berbeza. Untuk saya, Alhamdulillah anmum sesuai. Jadi mungkin sis boleh cuba minum susu Dutch lady yg biasa.

Saya minum susu Similac Mom tapi x blh masuk sbb dia susu. Sy pula bukan jenis minum susu tepung. Susu HL shj sy minum. InshaAllah nt saya akan cari susu yg ada perisa utk mommy preggy.

Oo br tau sbb sy pun cirit birit juga lps minum.. Tp ok bg sy sbb kalau x sy payah membuang.. Br beli lg dua paket😂 hadap je la sampai bersalin. Dh 8 bln pun

Mgkin xsesuai ni sis.. Cuba minum susu lain.. Sya dlu minum susu similac mom.. Okay jugak.. Sesuai dgn sya.. Puan try la dlu. Mn taw okay dengan puan.. Sdp rasa vanila

Sama 😭😭😭 saya 2 hari minum 2 hari lah cirit birit, lepas tu perut jadi tak selesa. Sekarang ni saya stop dulu. Sebab penatnya nak berulang alik ke toilet 😂

Sis bole minta sample dulu try. Sis search je kat google nanti semua brand susu keluar. Saya pun dapat 4 jenis brand untuk try. So far anmun okay dgn sy.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan