Sakit pinggul kanan

Kandungan masuk 11w6d- sekarang pinggul sgt2 sakit esp bila nak bangun dari duduk atau baring. Rasa macam shooting pain mencucuk2 bila jalan atau nak bangun tu ya Allah sakit sangat2 :') Kalau tido nk kurangkan sakit time tido tu saya baring flat dekat belakang n bengkokkan lutut tapi nak bangun still sakit ye 😭 pastu perut bawah jadi senak pulak Ada mommies2 yang pernah alami? Normal atau tidak? Puncanya apa ye and apa solution nak reliefkan pain tu? Urut or tuam etc. #firsttiimemom

10 Balas
Tulis jawapan

sebaiknya banykkn rehat , jgn buat bnda atau kerja berat , angkt berat . jgn trlalu stres sbb kndungan awak masi baru . bnykkn minum air suam mkn makanan yg bgus . dn nasihat saya sepanjang mengndung ni elakkan urut mgurut dgn bidan or watsoever lah sbb tkut rahim uri atau bby bleeding dari dalam . bidan bukan tau pun klau dah bleeding dr dlm . hnya melalui scan je tau . so jgn urut2 , lebihkan bedrest ye . jgn stres maknn buah2 . dn jgn makan pil utk reliefkan sakit cnth pain killer ker ape

Baca lagi
9mo ago

Baik, saya kadang2 mintak tolong husb urut belakang slow2 nak kurangkan sakit tu. Sekarang alhamdulillah makin ok