Sangkut GDM

Kandungan 16minggu,lepas kena minum air gula saya sangkut gdm.. lepas jumpa doktor, terangkan pasal gdm n kesan kt baby, tetiba rasa down sangat,risau jd pape kt baby saya.. Kadang rasa nyesal xjaga mkn dari awl.. Tp masa awal pregnant saya mabuk teruk,loya muntah2..nk mkn yg manis2 je sbb mulut rasa pahit xsedap..Boleh x bg kata2 semangat,ataupon share pengalaman mommies kt sini yg penah sangkut gdm... Saya terlampau fikirkn benda ni sampai sakit kepala berdenyut2..#bantusharing #firstbaby #ingintahu #1stimemom #jangandibully #advicepls

10 Balas
Tulis jawapan

Saya 2 kalu pregnant gdm on diet control πŸ˜…. Dua dua baby alhamdullilah membesar dengan sihat. Gdm semasa hamil is common issues sis, nanti lepas bersalin kite xde dah kencing manis tu, but still control on sugar level u ambil. Mcm saya gdm org ckp baby boleh terlebih besar tapi sye terbalik, baby kecik πŸ˜…. Kalau terlalu stress pon boleh buat sugar level lagi naik, so try to enjoy dlm masa sama try control makan je, nasi ubah dari normal beras ambil basmati beras ke, cut half nasi, sugar try to cut down, buah buahkan mcm mangga avoid, yg high sugar. Air try la minum air masak jeeee. Sye dua dua bersalin normal. Alhamdullilah . Oh tambah sikit lagi, cuba makan peria. Saya makan peria gula saya ok on control

Baca lagi
3y ago

ye sis,saya kontrol mkn skang ni apa yg saya mkn semua amik suku2 separuh ja..air pon banyak minum air kosong...air manis tu cuma seteguk 2 ja saya minum kalau teringin sangat.. ok nnti saya try mkn peria pulak lepas ni..tq sis bg nasihat n cadangan kt saya☺️