7 Balas

Bersetubuh dgn suami boleh je waktu subur ke tak subur ke nak dekat subur ke..apps calendar tu saya guna juga..apps tu hanya boleh jadikan utk record and utk kita monitor period sahaja. Nak tahu waktu subur kita paling tepat guna OPK...beli byk2...lepas habes period test hari2..bila line dua2 sama terang..tu la hari subur paling tepat...cuba la ye. InsyaAllah..semoga awak hamil ye..💖

Tq sis

Rezeki ank dtg dgn pelbagai bentuk sis..mcm sya tnggu rezeki nk dpt ank dkat 5 thun..ank first tau..sya amalkan mkn asid folic n sya guna opk untuk cek kesuburan..alhamdulillah berkat kesabaran n x ptus2 berdoa..selepas tu sya disahkan pregnant..

Salam semua, saya lewat uzur 2 minggu. Tp cek UPT negatif. Simptom² pregnant mcm muntah², muka naik jerawat, kepala pening ada semua. Tapi still belum dtg uzur. Perlu ke saya pergi klinik utk cek atau tunggu je sampai uzur dtg yer

Cuba sis beli upt clearblue, yg tu bagus. Hormon masih rendah pun dh blh detect.

Apps tu kalau betul2 regular period baru menjadi. Kalau period kejap ok kejap x ok, better ikhtiar cara lain jugak. Kerapkan bersama selang 3-4hari . Waktu subuh lg elok katanya. Amalkan makanan2 sunnah. Banyakkan doa.

Yup... Apps x smestinya betul... Mcm sya, sya track waktu subur guna OPK, jauh lari dari yg apps inform... Telur matang nak dkat waktu period dtg... Alhamdulillah lekat da skg 7weeks

VIP Member

Kadang apps pun tak tepat sis. Better sis beli set OPK. Yang itu boleh check waktu subur kita masa bila. Dah tahu tu senang nak tahu waktu subur & boleh bersama

VIP Member

Saya rasa clearblue lg tepat dari app. Kalau nak make sure, cuba semua sedaya upaya

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan