Gdm on diet bersalin 38 weeks ke??

Hi, kalau kita gdm on diet, memang doc suruh kita msok hospital 38 weeks untuk bersalin ke? Siapa ada pengalaman mintak tolong share ye 😁

26 Balas
Tulis jawapan

saya gdm on diet,sekarang 38week 4day ,bersalin bila datang sakit sendiri ,klau xde tanda lagi kena serah diri tarikh due jugak,xleh lebih

serah diri sehari sblm due date .. ank 2nd gdm on diet . skrg yg 3rd pun gdm on diet jgk .. harapΒ² bby kuar sblm serah diri .. Aamiin .

sy gdm on metformin..kena bsalin 38w..harap bsalin awal la seblum 38w..anak no4..sebelum ni xpenah ada kencing manis..kli ni je ada

sy gdm on dc..berat bdn sy xnaik byk n berat baby 3.1kg masa 38w5d..so doc suruh induce sehari sebelum due date..

sy gdm on diet doktor ckp x leh lebih 40 minggu je. tp sy dah bsalin 38 minggu 4 hr sbb air ketuban pecah sdri.

Doktor BG smpi 40w sis... Klu sis dah 36w+ Nurse atau doktor akn suruh sis lebih alert lg psl tnda2 melahirkan.

sy gdm on dc..kena admit sehari sebelum due nanti 18/11..takutnya..sakit nya induce 😭

1y ago

alhamdulillah..tahniah sis..slamat berpantang...sy masih lg disiniπŸ˜‚ menanti hari..doakan sy yea sis..sy pun tkut kena induce..

saya gdm on dc . kena bersalin sblom 40 weeks . kena serah diri sehari sblum .

KlU gdm on diet Dr akn bg smpai 40w je... Tp klau baby besar kna bersalin 38w

Saya haritu induce mse 37 weeks. GDM on diet jgk . Baby masa lahir 3.04 kg